Zaorálkovo ministerstvo má nápad: Založíme v Čechách televizi, která bude rusky vysílat na Ukrajinu

30. 5. 2014 7:14

České Ministerstvo zahraničních věcí uvažuje o tom, že by společně s dalšími státy Visegrádské čtyřky iniciovalo vznik zpravodajské televize, která by vysílala v ruštině pro Ukrajinu. Informují o tom páteční Lidové noviny s tím, že problémem jsou peníze. Provozování televizního kanálu by stálo stovky milionů ročně. Takovou částku si žádné ministerstvo zahraničí zemí Visegrádské čtyřky nemůže dovolit.

Zaorálkovo ministerstvo má nápad: Založíme v Čechách televizi, která bude rusky vysílat na Ukrajinu
Foto: hns
Popisek: Televize s monoskopem

„Pokud mají být Ukrajina a další státy v postsovětském prostoru stabilní, musejí mít sebevědomé a dobře informované občany. To zase vyžaduje stabilní a svobodná média. Zejména televize je důležitá, je to silné médium a oslovuje,“ řekl listu první náměstek Ministerstva zahraničních věcí Petr Drulák.

Deník nicméně upozornil, že celá věc dál než k nápadu zatím nedospěla. Jednak se čeká na stanovisko nově zvoleného ukrajinského prezidenta Petra Porošenka, jednak není vyřešené financování. Na provoz kanálu, který by stál stovky milionů ročně, nemá ani jedna z diplomacií peníze. Podle listu je jednou z možností zapojit do projektu více evropských států a požádat o peníze z evropského rozpočtu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Až pořad skončí, tak si tady věšte, koho chcete, ale teď ne!“ Horáček přišel do pořadu Soukupa a předvedl tam něco, s čím moderátor nepočítal

23:03 „Až pořad skončí, tak si tady věšte, koho chcete, ale teď ne!“ Horáček přišel do pořadu Soukupa a předvedl tam něco, s čím moderátor nepočítal

Ředitel TV Barrandov Jaromír Soukup přivítal v pořadu Aréna Jaromíra Soukupa prezidentského kandidát…