Západ se zbláznil a ohrožuje zájmy svých občanů, domnívá se exsenátor Sykáček

19.11.2015 14:59 | Zprávy

Až na „poškozování“ dopravních značek nápisem „Německo“ v arabštině nemá uprchlická krize na Rumburk, jenž leží v blízkosti německých hranic, žádný vliv, říká Jaroslav Sykáček (ČSSD). Přesto má ale obavy o zájmy našich občanů. Proč? Po krátké pauze se vrátil do funkce starosty, a jak prozradil naší redakci, je přesvědčen, že jeho práce má nyní opět smysl. Co plánuje ve městě nového? Řeč byla ale také o situaci v lužické nemocnici. A nejen o tom…

Západ se zbláznil a ohrožuje zájmy svých občanů, domnívá se exsenátor Sykáček
Foto: Senát.cz
Popisek: Senátor a starosta Rumburka Jaroslav Sykáček (BEZPP)

Ačkoliv vás loni ve druhém kole senátních voleb porazil Zbyněk Linhart, znovu jste se vrátil do křesla starosty. Jak budete na práci senátora a na atmosféru, která v Senátu panovala, vzpomínat? Co vám zkušenost dala?

Pozice senátora je samozřejmě přínosnou zkušeností pro každého komunálního politika. Člověk si sáhne na tzv. vysokou politiku – politiku z Prahy, na kterou často u nás na severu nadáváme. Pak ale lépe pochopí, že jsou zde určité rámce, potažmo limitace a že se spíš vyplatí hrát s kartami, které jsou, než si za cíl vytyčit celkovou reorganizaci či změnu systému. Osobně jsem zastáncem spíše malých změn, malých krůčků, které pak po jejich sečtení povedou ke skoku velkému. V Senátu si také člověk zcela jasně uvědomí, že jeden člověk, byť se sebelepším názorem či sebelepšími argumenty je bezvýznamný, pokud nedokáže o správnosti svých úvah přesvědčit potřebné kvorum svých kolegů. V každém případě ale budu rád vzpomínat na dělnou a hlavně věcnou atmosféru Senátu, protože přes názorovou různorodost se jeho zástupci chovají v naprosté většině solidně a výměna názorů se zde odehrává bez osobních urážek.

Na funkci starosty jste v uplynulém volebním období rezignoval sám po několikaměsíčních neshodách a rozepřích ve vedení města. Proč jste se nyní rozhodl vrátit? A jak se bude snažit zabránit tomu, aby se situace opakovala?

Proč jsem se rozhodl vrátit? Já nikdy neodešel, tedy neformálně. Město Rumburk je pro mě prostě srdeční záležitost. Víte, proč jsem rezignoval? Protože jsem přestal věřit, že jdeme správným směrem. A já si už ve svém věku a s mou životní i profesní zkušeností mohu dovolit dělat věci jen podle nejlepšího vědomí a být veden motivy přesvědčení. Navíc v současné době a při současném pluralitním složení orgánů města to má zase smysl. Nechci a nebudu ve funkci pro funkci, ale proto, abych měl moc něco změnit k lepšímu v souladu s vnitřním přesvědčením. To už v období před mým odstoupením bohužel nebylo možné. Jak možná víte, bylo mým volebním heslem „slušnost není slabost“, a to plně vystihuje i mou životní filozofii.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Kateřina Synková

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Uráželi jste lidi. Oni měli pravdu. Teď se omluvte.“ Turek zúčtoval s Lipavským

13:30 „Uráželi jste lidi. Oni měli pravdu. Teď se omluvte.“ Turek zúčtoval s Lipavským

V nedělní Partii Terezie Tománkové se střetli ministr zahraničí Jan Lipavský (nestr. za ODS) a europ…