Západní neziskovky prý nepochopily něco, co Rusové vědí už dávno. A proto jim lidé nevěří

21. 3. 2016 17:02

Mediální a komunikační konzultant Karel Křivan soudí, že ruská propaganda na lidi zabírá, protože Rusové srozumitelně a bez obalu hovoří o tom, co je v jejich zájmu a jak toho hodlají docílit. Západ se svým slovníkem neziskovek by se prý měl poučit, jinak bude za Ruskem v této činnosti i nadále zaostávat.

Západní neziskovky prý nepochopily něco, co Rusové vědí už dávno. A proto jim lidé nevěří
Foto: kremlin.ru
Popisek: Vladimir Putin, prezident Ruské federace

Křivan uvádí, že Rusové se na rozdíl do Západu netají tím, že mají zájmy, o nichž tvrdí, že na ně mají jako velmoc nárok. Oproti tomu Západ svoje zájmy dle mediálního experta nahrazuje v komunikaci termíny spíše z oblasti lidskoprávních organizací, které jsou pro „obyčejného člověka“ těžko srozumitelné.

Dobře je to dle Křivana vidět na Sýrii. Putin prohlásil, že syrský prezident Bašár Asad je „kamarád a tak mu pomůžu“, načež Rusové vlítli do Sýrie a nejednali přitom v rukavičkách. „To je přístup, který vysvětlíte v každé hospodě. Jak však chcete vysvětlit obyčejnému člověku to, co dělá na Blízkém východě Západ? Proč tam jsme? Kdo je náš kamarád?“ dává do protikladu přístup Západu.

Expert v této souvislosti upozorňuje, že západní „PR dobra“ nemá proti ruské státní propagandě šanci. Komunikační stratégové Západu by se tak prý měli přestat stydět za to, že pracují pro státy, a tudíž konkrétní zájmy, a tomu uzpůsobit vysvětlování činů svých zemí. „Státy nejsou lidskoprávní organizace. Nemohou se tak chovat a nemohou mít ani takové PR. Vždyť s baletním souborem taky nejdete hrát rugby,“ argumentuje Křivan.

„Rozhořčení nad tím, že Rusové vedou účinnou lživou propagandu, je zbytečné a směšné. Vždyť co jste čekali?“ táže se expert na závěr.

Celý komentář ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: luš

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Daniel Kroupa burcoval na Václaváku: Pokud nezvolíme vhodného kandidáta na Hrad, prohráli jsme! Prosím, rozjeďte se ke svým známým...

17:51 Daniel Kroupa burcoval na Václaváku: Pokud nezvolíme vhodného kandidáta na Hrad, prohráli jsme! Prosím, rozjeďte se ke svým známým...

Mezi prvními řečníky na Koncertu pro budoucnost na pražském Václavském náměstí byl u příležitosti vý…