Zastupitel koalice VLASTA z Prahy 10 byl pravomocně odsouzen. Odstoupil

26. 2. 2016 14:14

V pátek složil zastupitel koalice VLASTA Milan Mraček do rukou 1. zástupce starosty Prahy 10 Vladimíra Nováka svůj zastupitelský mandát. Důvodem je jeho pravomocné odsouzení Městským soudem v Praze ze dne 24. 2. 2016 za uvedení nepravdivých informací v žádosti o dotaci.

Zastupitel koalice VLASTA z Prahy 10 byl pravomocně odsouzen. Odstoupil
Foto: Hans Štembera
Popisek: VLASTA – koalice občanů Prahy 10, KDU-ČSL a Liberálně ekologické strany nominovala do doplňovacích senátních voleb Lubomíra Chudobu, prezidenta České lékárnické komory

Milan Mraček okamžitě odstupuje ze Zastupitelstva Praha 10. „Výrok soudu o své vině respektuji, i když se s ním neztotožňuji. Po projednání celého případu před soudem jsem si vědom chyby, kterou moje žádost o dotaci obsahovala, ale v okamžiku jejího podání jsem o ní nevěděl. I když jsem připraven podat dovolání, plně si uvědomuji, že tento stav je neslučitelný s řádným vykonáváním povinností zastupitele. Proto se vzdávám svého zastupitelského mandátu a omlouvám se všem, které jsem zklamal“, řekl Mraček.

To, za co byl Milan Mraček potrestán, se podle sdělení VLASTY v žádném ohledu netýká záležitostí Prahy 10, ale projektu sociálního bydlení ve čtvrti Předlice v Ústí nad Labem.  Na uvolněné místo nastoupí Lucie Sedmihradská, odborná asistentka na Katedře veřejných financí Vysoké školy ekonomické v Praze, expertka na rozpočtový proces obcí a městských částí, dosavadní pravidelná účastnice jednání Finančního výboru našeho Zastupitelstva.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: tan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Další články z rubriky

Ty hajzle jeden, už je tě dost, měli by tě zabít. Kubera se rozjel v ČT

19:07 Ty hajzle jeden, už je tě dost, měli by tě zabít. Kubera se rozjel v ČT

Senátor Jaroslav Kubera (ODS) v úterním Interview ČT24 ostře zaútočil na své kolegy. Má za to, že se…