Zavírá migranty do basy, třeba dvacetkrát. Ženám odpírá vložky při menstruaci. Fanoušek Donalda Trumpa, ze kterého šílí lidskoprávníci

21. 3. 2016 11:07

Republikánský kandidát na prezidenta Spojených států Donald Trump v sobotu vystoupil na shromáždění svých příznivců ve městě Tuscon. Podpořit jej přijel i proslulý šerif arizonského okresu Maricopa County Joe Arpaio, který má pověst nejdrsnějšího šerifa v celé zemi.

Zavírá migranty do basy, třeba dvacetkrát. Ženám odpírá vložky při menstruaci. Fanoušek Donalda Trumpa, ze kterého šílí lidskoprávníci
Foto: repro Fox News
Popisek: Donald Trump, republikánský kandidát na prezidenta USA

Anketa

Který sousední národ máte nejraději?

3%
4%
83%
hlasovalo: 12001 lidí

Letos čtyřiaosmdesátiletý republikán Arpaio je šerifem arizonského okresu Maricopa County již od roku 1993 a za tu dobu si vybudoval pověst, kterou by mu mohl skutečně závidět leckterý hrdina akčních filmů. S Trumpem si potomek italských emigrantů rozumí především v otázce imigrace a zajištění bezpečnosti na hranicích s Mexikem. Také v Tucsonu Arpaio vyzdvihl Trumpův slib postavit v této oblasti „nepropustnou zeď“. „Pokud jsou tady Mexičané ilegálně, musí být deportováni. Je nutné najít trvalé řešení. Někteří deportování se k nám do vězení vrátili více než dvacetkrát,“ uvedl v sobotu Arpaio.

Nejenom společný názor na imigraci představuje „tmelící prvek“ vztahu mezi Trumpem a Arpaiem. Společnou řeč našli již před lety, když oba společně zpochybňovali rodný list prezidenta Baracka Obamy a tvrdili, že se nenarodil na území Spojených států. To by v důsledku znamenalo, že se podle platných amerických zákonů neměl ucházet o prezidentský úřad. Arpaio má však s Trumpem společnou především oblibu v politické nekorektnosti. Zejména když hovoří o mexických přistěhovalcích, nebere si servítky a jeho občas velmi drsné výroky na jejich adresu americká média velmi ráda citují.

Ale nejde jen o výroky, ale jeho samotné činy. Před čtyřmi lety proti šerifovi Maricopa County podalo ministerstvo oficiální stížnost a obviňovalo jej z celé řady porušování práv mexických a dalších přistěhovalců ze Střední a Jižní Ameriky. Jak tehdy uvedl web Alternet.org. Arpaio byl dokonce obviněn z toho, že „latinos“ ženského pohlaví jsou ve věznicích v jeho okrese upírány základní hygienické potřeby v době menstruace. Ministerstvo také vyčítalo jeho nejbližším spolupracovníkům hrubé zacházení s mexickými ženami. Jeden z nich údajně napadl těhotnou ženu. Šikana a kriminalizace přistěhovalců je prý v jeho okrese na denním pořádku.

Zatímco mezi svými příznivci jsou Arpaio a Trump bezmezně obdivováni, jejich odpůrci z řad levicového politického establishmentu a médií jim nemohou přijít na jméno. To je další společný bod, který tyto dvě „kontroverzní“ osobnosti bezesporu spojuje. Ostatně v posledních týdnech jsou Trumpova shromáždění s voliči pravidelně narušována levicovými aktivisty, kteří následně dostávají značný prostor v CNN a dalších mainstreamových médicíh. Nejinak tomu bylo také v Tucsonu, kde se stovky z nich snažily blokovat dopravu poblíž prostor, kde hovořili Trump a jeho podporovatel Arpaio.

Konání v podstatě každého shromáždění Donalda Trumpa je tak vážně ohroženo. Arpaio v sobotu ještě pře konáním celé akce pro CNN poznamenal, že se příslušné úřady postarají o to, aby vše proběhlo podle plánu. „Uděláme vše pro to, abychom v naší zemi garantovali právo na svobodu projevu a vyjadřování. Donald Trump má právo veřejně promlouvat k lidem a lidé zase mají právo jít na jeho shromáždění a slyšet jej mluvit. Pokud se to někomu nelíbí, tak fajn. Také tito lidé mají právo na svobodu projevu, ale nesmí přitom vyvolávat násilnosti a porušovat zákony. V opačném případě za to ponesou následky,“ řekl Arpaio.  

Jako o nejdrsnějším šerifovi ve Spojených státech  o sobě hovoří samotný Arpaio. Za téměř čtvrtstoletí ve funkci byl obviňován ze zneužívání pravomocí, zneužívání finančních prostředků, neschopnosti či spíš nechuti vyšetřovat zločiny se sexuálním podtextem, nezákonného vymáhání imigračních zákonů i porušování volebního zákona.  Přesto je schopen každé čtyři roky svoji pozici před voliči s přehledem obhájit. Například v roce 2000 zvítězil nad kandidátem demokratů v poměru vyjádřeném procenty 66 ku 26. Při posledních volbách v roce 2012 bylo jeho vítězství přece jenom méně přesvědčivé. Právě letos čeká Arpaia další volební test. Stejně jako jeho spojence Donalda Trumpa.

Jak se ,,žije" pod šerifem Arpaiem:

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Josef Provazník

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

U Chovance se tajně chystá půlmiliardový kšeft na začleňování běženců. Vláda prý už kývla na kvóty, neziskovky plánují obrovský tunel. Jen se čekalo, než odjede Merkelová

4:49 U Chovance se tajně chystá půlmiliardový kšeft na začleňování běženců. Vláda prý už kývla na kvóty, neziskovky plánují obrovský tunel. Jen se čekalo, než odjede Merkelová

Česká vláda sice nahlas migrační kvóty odmítá, ale ve vší tichosti už hledá generálního poskytovatel…