Zdechovský a jeho zlé zjištění z Německa. Musíme si dát pozor

8. 3. 2016 8:49

Německé hlavní město Berlín se stává baštou radikálního islamismu, zejména salafismu, píše poslanec Evropského parlamentu za EPP/KDU-ČSL Tomáš Zdechovský na serveru Neviditelný pes. Lidovecký politik to uvádí s odkazem na svého přítele, bývalého berlínského starostu a současného europoslance Joachima Zellera (CDU).

Zdechovský a jeho zlé zjištění z Německa. Musíme si dát pozor
Foto: Archiv TZ
Popisek: Europoslanec Tomáš Zdechovský

Salafismus je ultrakonzervativní muslimské hnutí, které usiluje o návrat ke kořenům islámu z dob jeho počátků. „Cílem těchto islamistů je vybudovat ‚boží stát‘, v němž by neplatila Německem garantovaná základní práva ani ústava,“ píše Zdechovský.

Celý text je ZDE

Anketa

Kdo nejlépe podle Vás "bojuje" proti Islámu?

0%
24%
hlasovalo: 13167 lidí
Připomíná, že Saúdská Arábie nabízela v září Evropské unii „pomoc“ v podobě stavby 200 mešit. To by dle europoslance fakticky znamenalo další šíření radikálního islámu. „I bez duchovních dodaných ochotnou Saúdskou Arábií, kteří by hlásali wahhábismus, což je směr radikálního islámu, má Německo zaděláno na obrovský problém,“ varuje Zdechovský.

„Podle údajů Spolkového úřadu pro ochranu ústavy bylo v Berlíně zaznamenáno 680 přívrženců salafismu, což je dvojnásobek oproti roku 2010. Nezanedbatelná část, konkrétně 360 z nich, by navíc byla schopná užít násilných prostředků včetně sebevražedných atentátů. Podle odhadů navíc 100 salafistů z Berlína odcestovalo do krizových oblastí Sýrie a Iráku, přičemž 12 z nich mělo přijít o život v boji. Z celého Německa odjelo bojovat za tzv. Islámský stát asi 700 lidí hlásících se k salafismu,“ píše Zdechovský s tím, že je jasné, že před nebezpečím rozmáhání se radikálního islamismu bychom se měli mít na pozoru.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Diskuse obsahuje 17 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Další články z rubriky

Ty hajzle jeden, už je tě dost, měli by tě zabít. Kubera se rozjel v ČT

19:07 Ty hajzle jeden, už je tě dost, měli by tě zabít. Kubera se rozjel v ČT

Senátor Jaroslav Kubera (ODS) v úterním Interview ČT24 ostře zaútočil na své kolegy. Má za to, že se…