Zeman chce zase pomáhat pravici, kritizuje Dienstbier přestup Emmerové

31. 5. 2012 22:43

Kandidát na prezidenta a senátor za ČSSD Jiří Dienstbier se v pořadu Události, komentáře na ČT24 opřel do strany Miloše Zemana SPOZ, za kterou chce kandidovat poslankyně ČSSD Milada Emmerová. Dienstbier má za to, že se Zeman snaží pravicovým stranám pomoci v krajských volbách.

Zeman chce zase pomáhat pravici, kritizuje Dienstbier přestup Emmerové
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor za ČSSD Jiří Dienstbier

Dienstbier si nemyslí, že problémy poslední doby jeho stranu oslabí. „Nemyslím si, že to je něco, co by nějak zásadně poškodilo sociální demokracii a její schopnost nadále fungovat,“ prohlásil. Zemanovým slovům o tom, že chce sjednotit levici, nevěří.

Emmerová není poslední

„Pokud Miloš Zeman mluví o sjednocování levice, tak ten efekt bude přesně obrácený,“ myslí si Dienstbier. „Já nevěřím, že by se jeho strana dostala do krajských zastupitelstev. Zeman opět pomáhá pravici,“ dodal.

Předseda SPOZ Vratislav Mynář kroky Emmerové vítá a očekává, že podobných „přeběhlíků“ z ČSSD bude víc. Se sociální demokracií ale jednoznačně spolupracovat chce. Podle Dienstbiera je to ale úplně jedno, protože úspěchu zemanovců nevěří, tudíž se bude jednat o vyhozené hlasy voličů.

Debata byla i o kauze Davida Ratha a o tom, že se bude volit nové vedení Středočeského kraje. „My se tady bavíme o politické zodpovědnosti lidí z kraje, kteří nejsou zapleteni do této korupční kauzy. Mají pouze politickou zodpovědnost,“ vysvětlil senátor. Podstatné podle Dienstbiera je, aby dostali členové středočeské sociální demokracie možnost vedení zvolit.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Všem bylo trapně, jen Pajerová se dobře bavila. A s tou „pí*ou zas*anou“ to bylo zcela jinak, než šířila. Svědek promlouvá o skandálu ve studiu Českého rozhlasu

18:36 Všem bylo trapně, jen Pajerová se dobře bavila. A s tou „pí*ou zas*anou“ to bylo zcela jinak, než šířila. Svědek promlouvá o skandálu ve studiu Českého rozhlasu

O minulém víkendu se začala po webech šířit informace, že redaktor Lidových novin Jan Macháček vypěn…