Zeman navštíví firmu Petrof, proslulého výrobce klavírů

16. 4. 2014 6:03

Druhým dnem dnes pokračuje návštěva prezidenta Miloše Zemana v Královéhradeckém kraji. Zeman se například podívá do firmy Petrof v Hradci Králové, která už 150 let vyrábí klavíry. Nástroje dodává do desítek zemí.

Zeman navštíví firmu Petrof, proslulého výrobce klavírů
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Miloš Zeman na Univerzitě v Hradci Králové

Návštěva ve společnosti Petrof zahájí dnešní prezidentův program. Zeman uvidí muzeum firmy a sejde se se zaměstnanci i s Janem Petrofem, jedním z potomků zakladatele podniku. Firma ročně prodává na 1500 pianin a klavírů asi do 60 zemí. Její roční tržby se pohybují kolem 220 milionů korun a ve firmě pracuje asi 220 lidí.

Firmu založil v roce 1864 Antonín Petrof. Podnik pořád zůstává rodinným, protože většinovou majitelkou firmy je Zuzana Ceralová Petrofová.

Později se prezident setká s představiteli a obyvateli obce Holovousy a měst Jičína a Náchoda. Poté povečeří v Náchodě se senátory a poslanci zvolenými za Královéhradecký kraj.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zdrcující kniha o muslimech v Evropě. Hvězda odporu proti Merkelové vám vzkazuje: Přečtěte si to, abyste znali pravdu o dnešním Německu

16:28 Zdrcující kniha o muslimech v Evropě. Hvězda odporu proti Merkelové vám vzkazuje: Přečtěte si to, abyste znali pravdu o dnešním Německu

JINÝMA OČIMA Zcela postačí, když budou muslimští imigranti respektovat naše zákony, nebudou utiskova…