Zeman se poklonil Vietnamcům. Ale jiné národnostní menšiny vůbec nepotěšil

31.03.2014 10:28

Prezident Miloš Zeman je dlouhodobým oponentem přistoupení Turecka k Evropské unii. Jeho kultura je podle něj až příliš odlišná. Prezident se navíc bojí pokračující turecké islamizace. Je proto logické, že prakticky všechny západoevropské vlády sahají k migračním omezením takových neasimilovatelných menšin. Zeman to řekl v rozhovoru pro think tank Evropské hodnoty.

Zeman se poklonil Vietnamcům. Ale jiné národnostní menšiny vůbec nepotěšil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman

Prezident Miloš Zeman v rozhovoru uvádí jeden z příkladů, proč je dlouhodobým oponentem přistoupení Turecka k Evropské unii. Hlava státu míní, že přibližně před rokem turecký ústavní soud vydal rozhodnutí, v němž zakazuje vládní stranu AKP, protože je protiústavní. Toto rozhodnutí bylo přijato prostou většinou hlasů členů ústavního soudu, ale chyběl jeden hlas k tomu, aby byl tento návrh přijat kvalifikovanou většinou.

„V takovém případě by byla vládní strana zakázána podobně jako – a to je hezká analogie – Muslimské bratrstvo v Egyptě. Jestliže sami soudci tureckého ústavního soudu došli k tomuto názoru, proč bych neměl právo říkat, že se bojím pokračující islamizace Turecka se všemi důsledky, které to má?“ říká Zeman v rozhovoru pro think tank Evropské hodnoty.

Prezident se také zmiňuje o menšinách v západní Evropě. Ty se mohou rozdělit na asimilovatelné a neasimilovatelné. A právě problém s asimilací vidí Zeman v případě muslimské menšiny. „Při zmíněné jedenáctiprocentní nezaměstnanosti – je naprosto logické, když prakticky všechny západoevropské vlády sahají k migračním krokům,“ řekl Zeman a naopak se poklonil vietnamským menšinám v Česku. „Dříve jim někdo říkal `rákosníci`, nyní jsou uznávanou integrální součástí naší společnosti a já se před nimi hluboce klaním,“ řekl.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jno

Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Jak dlouho myslíte, že vaše důchodová reforma vydrží?

Dobrý den, zajímalo by mě, k čemu je dobrá důchodová reforma, na které nepanuje mezi vládou a opozicí shoda? Protože co když se nějaká schválí a jiná (další) vláda, ji zase zruší? Myslíte, že to prospěje něčemu pozitivnímu? Proč je takový problém se dohodnout? Vy jste sice opozici k jednání přizvali...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Úplně jinak. Reforma „slovenské ČT“ tak, jak se o ní nepíše

12:53 Úplně jinak. Reforma „slovenské ČT“ tak, jak se o ní nepíše

Na Slovensku je rušno kolem veřejnoprávních médií. „Největší likvidátoři svobody slova se dnes pasuj…