Zemanův velký návrat. Promluví v Českém rozhlase

30. 12. 2015 13:41

Český rozhlas Plus v pondělí odvysílá rozhovor s prezidentem Milošem Zemanem. Bude se mimo jiné týkat problematiky migrace nebo české zahraniční politiky. Půjde o rozhovor pro pořad Interview. Nový prezidentský pořad typu Hovory z Lán Český rozhlas nezavádí. ČTK to dnes řekl mluvčí Českého rozhlasu Jiří Hošna. Hovory z Lán skončily poté, co v nich Zeman loni v listopadu pronesl hrubé vulgarismy a Hrad odmítl návrh rozhlasu na jejich předtáčení.

Zemanův velký návrat. Promluví v Českém rozhlase
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident republiky Miloš Zeman

Dvacetiminutový pořad bude podle Hošny prvním rozhovorem hlavy státu pro média v novém roce. „Moderátor pořadu Interview Plus Michael Rozsypal se bude ptát prezidenta na to, jak by konkrétně mělo Česko postupovat v řešení migrační krize, jak bude zahraniční politiku koordinovat s vládou, jak docílit skandinávského sociálního modelu, o kterém prezident často mluví, a na další důležité oblasti politiky Hradu,“ uvedl šéfredaktor stanice Plus Alexandr Pícha.

Rozhovor bude vysílán živě v pořadu Interview Plus v 11:33 a reprízovat ho bude stanice v 16:33. K dispozici také bude na webu Českého rozhlasu. „Rozhovor s prezidentem Zemanem budeme vysílat naživo prostřednictvím přenosového vozu z Pražského hradu. Do Interview Plus zveme osobnosti z politiky, byznysu a významných institucí, hostoval u nás i slovenský premiér Robert Fico. Miloše Zemana jsme pozvali poprvé,“ dodal Pícha.

Zeman od června 2013 vystupoval v Českém rozhlasu v pravidelném pořadu Hovory z Lán. Jeho vysílání bylo ukončeno minulý rok poté, co prezident v živém vysílání použil několik vulgárních výrazů. Rozhlas si za to od vysílací rady a Rady ČRo vysloužil upozornění na porušení zákona a kodexu ČRo. Tehdejší generální ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan poté navrhl předtáčení pořadu, s čímž Zeman nesouhlasil. Pravidelné rozhovory se pak z veřejnoprávního rozhlasu přesunuly na soukromou stanici Frekvence 1.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Kajínek pro PL: Lidé se zajímají jen o sebe, mezilidské vztahy jsou dnes horší. Josef Klíma? Víte, je hrozně divný, že...

19:59 VIDEO Kajínek pro PL: Lidé se zajímají jen o sebe, mezilidské vztahy jsou dnes horší. Josef Klíma? Víte, je hrozně divný, že...

HORKÉ TÉMA Hostem Horkého tématu Radima Panenky na serveru ParlamentníListy.cz byl prezidentem omilo…