Ženy jsou nevyrovnané, právo šaría do celé Evropy, prohlásil kdysi český muslim. Nyní napadl zásadní zprávu k útokům v Paříži

15. 11. 2015 12:25

Šéf Muslimské unie v ČR Muhamed Abbas nevěří, že by za teroristickými útoky v Paříži, které si vyžádaly přes 120 obětí, byl Islámský stát. A to se přitom Islámský stát k útokům přihlásil. "Pokud to byl IS, pak spolupachatalé jsou Izrael a USA," uvedl pro Blesk.cz rezolutně.

Ženy jsou nevyrovnané, právo šaría do celé Evropy, prohlásil kdysi český muslim. Nyní napadl zásadní zprávu k útokům v Paříži
Foto: ReproFoto: ČT
Popisek: Ředitel Muslimské unie v ČR Muhamed Abbas

Abbas sice útoky jako takové odsoudil, ale Islámský stát neoznačuje jako viníky. Podle něj jsou všechno jen předčasné spekulace, nejsou důkazy. A zároveň skutečně podle svých slov nevěří tomu, že by teroristy byli muslimové. 

Na muslimy se totiž podle Abbase svádí vše. "Nakonec ovšem nikdy není dopaden skutečný viník. Kdo byl zatčen po 11. září? Kdo byl zatčen po útocích v Londýně nebo v Madridu?" ptá se a dodává, že skutečný viník nikdy nebyl dopaden.

  • Původní text ZDE

"Prý Islámský stát je za útokem v Paříži, má Francie odvahu útočit na Tel Aviv Izrael? Protože všechny indicie k tomu vedou," napsal si zároveň Abbas na svůj facebookový profil.

A dostalo se mu za to tvrdého odsouzení od komentátora Reflexu Jiřího X. Doležala. "Pan Abbas nemele takové nesmysly proto, že by byl muslim a nejde o oficiální názor českých muslimů. Skutečný reprezentant českých muslimů, předseda Ústředí muslimských obcí v ČR Muníb Hasan Alrawi, útoky ostře odsoudil a označil je jako čin proti koránu," uvedl ostře Doležal s tím, že Abbase zná osobně a považuje jej za Petra Hájka české muslimské komunity.

"Takže prosím, abyste skutečně závažné prohlášení pana Abbáse nebrali jako výsledek toho, že je muslim, ale toho, že i mezi muslimy existují lidé s paranoidní percepcí, kteří si - jako pan Abbas - myslí, že Islámský stát založili Židé, a že i Židé stříleli v Paříži. Abbas je paranoidní. Muslimská unie přes noblesní název má kromě něj jen několik málo dalších členů a nemá v české muslimské komunitě vliv. Abbase je za jeho výroky třeba politovat, ne odsoudit," podotýká Jiří X. Doležal.

  • Původní text ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš láká ODS, ta je možná nakřáplá. Nastupuje Okamura, drží prý v hrsti Zemana a má nápady, ze kterých se kavárna po...

7:31 Babiš láká ODS, ta je možná nakřáplá. Nastupuje Okamura, drží prý v hrsti Zemana a má nápady, ze kterých se kavárna po...

103 hlasů by mohla mít případná koalice dvou nejúspěšnějších stran skončených sněmovních voleb – hnu…