Zlovůle, tyranie menšiny. Pelikán se v Událostech, komentářích rozčílil

19. 5. 2017 22:32

Mimo jiné o novele insolvenčního zákona hovořil v dnešním vysílání pořadu Události, komentáře ČT24 ministr spravedlnosti Robert Pelikán.

Zlovůle, tyranie menšiny. Pelikán se v Událostech, komentářích rozčílil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr spravedlnosti Robert Pelikán

Úvodem si Pelikán postěžoval na to, že novela zákona zřejmě neprojde. „Žijeme v Parlamentu pod tyranií menšiny. ODS se rozhodla, že zablokuje nejrůznější zákony,“ posteskl si úvodem Pelikán.

Zákon podle něj nemohl být do Poslanecké sněmovny předložen dříve, neboť by jej musel někdo napsat. Samotný insolvenční zákon se podle něj schvaloval pět měsíců, oddlužení pak leží ve Sněmovně několik měsíců.

 Není to naše chyba, je to zlovůle těch, kteří to blokují,“ obhajoval se stále Pelikán, že zákon skutečně nemohl být předložen dříve, neboť je potřeba jej řádně připravit. „Je za tím spousta práce,“ zmínil.

Změna insolvenčního zákona je podle něj nutná kvůli tomu, že tu máme mnoho lidí v dluhové pasti. Každý desátý člověk v této zemi je podle Ministerstva spravedlnosti zatížen exekucí. „Mnoho lidí uteklo do šedé ekonomiky a nesplácí nic. Z hlediska té banky je to jen virtuální částka, kterou dluží. Pustíme-li tyto lidi do oddlužení a vrátí se do normální ekonomiky, tak to celkově bude pro ty věřitele prospěšné,“ domnívá se Pelikán. Ekonomika podle něj stojí na zadlužování lidí. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pane redaktore, teď jste řekl prázdnou floskuli. Prezident Zeman opět po letech rozebral rozhlasáka, kterého kdysi složil anglickým slovíčkem

18:02 Pane redaktore, teď jste řekl prázdnou floskuli. Prezident Zeman opět po letech rozebral rozhlasáka, kterého kdysi složil anglickým slovíčkem

Exkluzivním hostem Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl po dlouhé době prezident Miloš Ze…