Zlovůle, tyranie menšiny. Pelikán se v Událostech, komentářích rozčílil

19. 5. 2017 22:32

Mimo jiné o novele insolvenčního zákona hovořil v dnešním vysílání pořadu Události, komentáře ČT24 ministr spravedlnosti Robert Pelikán.

Zlovůle, tyranie menšiny. Pelikán se v Událostech, komentářích rozčílil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr spravedlnosti Robert Pelikán

Úvodem si Pelikán postěžoval na to, že novela zákona zřejmě neprojde. „Žijeme v Parlamentu pod tyranií menšiny. ODS se rozhodla, že zablokuje nejrůznější zákony,“ posteskl si úvodem Pelikán.

Zákon podle něj nemohl být do Poslanecké sněmovny předložen dříve, neboť by jej musel někdo napsat. Samotný insolvenční zákon se podle něj schvaloval pět měsíců, oddlužení pak leží ve Sněmovně několik měsíců.

 Není to naše chyba, je to zlovůle těch, kteří to blokují,“ obhajoval se stále Pelikán, že zákon skutečně nemohl být předložen dříve, neboť je potřeba jej řádně připravit. „Je za tím spousta práce,“ zmínil.

Změna insolvenčního zákona je podle něj nutná kvůli tomu, že tu máme mnoho lidí v dluhové pasti. Každý desátý člověk v této zemi je podle Ministerstva spravedlnosti zatížen exekucí. „Mnoho lidí uteklo do šedé ekonomiky a nesplácí nic. Z hlediska té banky je to jen virtuální částka, kterou dluží. Pustíme-li tyto lidi do oddlužení a vrátí se do normální ekonomiky, tak to celkově bude pro ty věřitele prospěšné,“ domnívá se Pelikán. Ekonomika podle něj stojí na zadlužování lidí. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Diskuse obsahuje 51 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Další články z rubriky

Umučený Jan Hus, inkviziční teror, panáčkování pod monstrancí. Klerikálové, už Masaryk s vámi bojoval. Pádná odpověď ministru Hermanovi za sněmovní útok na komunisty

19:47 Umučený Jan Hus, inkviziční teror, panáčkování pod monstrancí. Klerikálové, už Masaryk s vámi bojoval. Pádná odpověď ministru Hermanovi za sněmovní útok na komunisty

Verbální přestřelka mezi ministrem kultury Danielem Hermanem (KDU-ČSL) a zástupci české komunistické…