Změní se něco ve vládě?

28. 1. 2016 7:09

Vláda premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) vládne dva roky. Za tu dobu byl odejit pouze jeden její ministr, zato tři ministři ANO. Analýzu přinesly dnešní Lidové noviny.

Změní se něco ve vládě?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

Když se před dvěma lety dostala k vláda moci, podle sázkových kanceláří měla jako první odejít ze své funkce ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová (ČSSD). Následovat jí měl Antonín Prachař (ANO). který skutečně svou funkci musel opustit. Třetí "na odstřel" byl tehdy Jan Mládek (ČSSD). Místo toho musel odejít sociální demokrat Marcel Chládek z rezortu školství.

V současné době se šušká o výměně ministra Mládka, který se nemá rád s předsedou vlády. Měl by jej nahradit sociální demokrat Jiří Havlíček, který je nyní náměstkem ministra. Silnou pozici nemá podle Lidových novin ani ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD), kterého kritizuje šéf ANO Andrej Babiš. Z jeho hnutí je nyní "na odstřel" ministr dopravy Dan Ťok. Z Babišova hnutí musela vládu jako první opustit ministryně pro místní rozvoj Věra Jourová, následovala ji i ministryně spravedlnosti Helena Válková.  

"Přes uvedené změny se ale vláda vyhýbá tomu, co bývalo obvyklé u řady předchozích kabinetů. Tedy rozsáhlé přestavbě, při níž si jednotlivé koaliční strany vzájemně mění resorty. K žádným škatulatům zřejmě nedojde ani v dohledné době. Rozložení sil ve vládě je tak stále stejné, jako bylo v den prvního uvedení ministrů do funkcí. ČSSD má osm křesel, ANO šest a lidovci tři," uzavírají Lidové noviny.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pavel Novotný: Zemanovi jdou z pusy hovna, ať už jde do prdele. Okamuru volí mentálové a mrzáci. Tupá hovada a telata, to jsou voliči Babiše. Ne každý je bystrý jako já

4:41 Pavel Novotný: Zemanovi jdou z pusy hovna, ať už jde do prdele. Okamuru volí mentálové a mrzáci. Tupá hovada a telata, to jsou voliči Babiše. Ne každý je bystrý jako já

Pořádně naloženo dostali od bulvárního novináře, podnikatele a profesionálního hráče pokeru Pavla No…