Znalec Německa Kechlibar varuje, že Turci mohou výrazně ovlivnit volby v této zemi. A přidává příběh z tzv. no-go zóny, kde měl muslim dostat pokutu

30.08.2017 15:48 | Zprávy

Matematik Marian Kechlibar sepsal na svém webu Kechlibar.net další ze svých obsáhlých komentářů. Tentokrát k volbám v Německu, resp. k tomu, jak turecký prezident Recep Erdogan zasahuje do voleb v Německu. Turci se podle všeho pokusí Německo změnit.

Znalec Německa Kechlibar varuje, že Turci mohou výrazně ovlivnit volby v této zemi. A přidává příběh z tzv. no-go zóny, kde měl muslim dostat pokutu
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Turecká vlajka, graffiti.

Po druhé světové válce si Němci prožili hospodářský zázrak. Alespoň v kapitalistické západní polovině země. Ekonomický úspěch dosáhl takových rozměrů, že místním podnikům už scházely pracovní síly. Proto došlo na zapojení pracovníků z dalších zemí, ze Španělska, z Francie a později i z Polska. Tito pracovníci do německé společnosti vesměs zapadli. Už tím, že se oženili s Němkami. Jenže do Německa přicházeli i pracovníci z Turecka a ti zdaleka tak dobře nezapadli. Nebrali si Němky a místo toho si vozili manželky z Turecka.

Tohle chování vedlo mimo jiné k tomu, že v řadě německých měst dnes existují silné turecké komunity, které příliš nezapadly do většinové společnosti. A jak ukazuje příklad průmyslového města Duisburg, tyto komunity dál sílí.

„Už v roce 2013 chodilo do duisburských škol více malých muslimů nežli malých katolíků a protestantů (ne však v součtu). Z toho můžeme usoudit, že turecká komunita v Duisburgu je už teď dost velká a její podíl na obyvatelstvu města bude v následujících letech ještě růst,“ píše Kechlibar.

A Turci se rozhodli, že v nadcházejích komunálních volbách postaví vlastního starostu. Vedla k tomu zdánlivě banální příhoda. V roce 2012 měl jeden z Turků dostat pokutu za to, že parkoval, kde neměl.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Práce

Dobrý den, máte pravdu, že život je víc než práce, ale bez práce se neobejdete a více co mi na tom přijde nejsmutnější? Že i když pracujete, často máte i dva úvazky, stejně s penězi, co za práci dostanete sotva vyjdete. A můj dotaz tak je, zda máte řešení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Stejná krev, ať ruská či americká. Ale bez řečí o „agresorech“ se to v Rokycanech neobešlo

4:44 Stejná krev, ať ruská či americká. Ale bez řečí o „agresorech“ se to v Rokycanech neobešlo

Několik tisíc zájemců o vojenskou historii navštívilo Muzeum na demarkační linii v Rokycanech, kde t…