Znárodňování v Ústeckém kraji? Nehrozí, ujistil komunista

15. 10. 2012 22:55

Komunisté v Ústeckém kraji získali ve volbách nejvíce hlasů. Logicky tak pomýšlí na post hejtmana, kterým by se stal jejich lídr Oldřich Bubeníček. Ten v ČT odmítl, že by v kraji „hrozilo“ hromadné znárodňování.

Znárodňování v Ústeckém kraji? Nehrozí, ujistil komunista
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Oldřich Bubeníček (KSČM) před vysíláním předvolebního speciálu Otázek Václava Moravce

Znárodňování totiž zmiňoval jeho kolega Jaroslav Borka, který dovedl KSČM k vítězství v Karlovarském kraji. „Znárodňování nehrozí v Ústeckém kraji,“ ujišťoval Oldřich Bubeníček v Událostech, komentářích.

Zároveň však připustil, že znárodňování v Evropě není zase tak ojedinělé. Myslí si ale, že v žádném kraji to nebude tak horké. „Žádný kraj nemá peníze na rozhazování,“ vysvětloval. Pokud by k něčemu takovému mělo dojít, pak by to nechal na vládě.

Na Ústecku KSČM vyjednává s ČSSD a hnutím Severočeši.cz. „Pokud by se to nepodařilo, pak bychom měli zájem uzavřít dvoukoalici,“ specifikoval v pořadu. Chtěl by však, aby krajská rada měla širší složení než dříve. V úterý tak komunisté nabídnou spolupráci hnutí PRO kraj.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zrůdnost. Brusel vás bude šikanovat a trestat za to, že nechcete platit za chybu Merkelové a přijmout migranty. Přítel Donalda Trumpa a Mr. Brexit takto varoval Čechy

11:35 Zrůdnost. Brusel vás bude šikanovat a trestat za to, že nechcete platit za chybu Merkelové a přijmout migranty. Přítel Donalda Trumpa a Mr. Brexit takto varoval Čechy

REPORTÁŽ Předák britské euroskeptické strany UKIP a šéf euroskeptické frakce v europarlamentu Nigel …