Zpěvák Dan Landa: Uprchlíci jsou součástí obrovské levárny. Chystá ji někdo, kdo chce rozjebat naši zemi. Vy jste válečníci, Čechové. Volám vás do boje

13. 9. 2015 12:29

Zpěvák Daniel Landa je známý svými názory, některými hodnocenými jako nacionalistické, a rovněž ochotou je velmi rázně prezentovat a případně za ně i bojovat. V sobotu měl v Praze-Letňanech koncert pod širým nebem, kde divákům mimo jiné nabídl i svůj pohled na současnou uprchlickou krizi.

Zpěvák Dan Landa: Uprchlíci jsou součástí obrovské levárny. Chystá ji někdo, kdo chce rozjebat naši zemi. Vy jste válečníci, Čechové. Volám vás do boje
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zpěvák, skladatel a automobilový závodník Daniel Landa

Záznam této části koncertu se díky pohotovému divákovi již v neděli ráno objevil na YouTube. Mezi písněmi Landa avizoval, že jej v poslední době mnozí vyzývají, aby se vyjádřil k problému uprchlíků. Posléze jim své stanovisko skutečně poskytl, a to svým nezaměnitelným způsobem.

„Chtěl bych vám říct, že situace je mnohem vážnější, než si kdokoliv z vás dokáže představit,“ obrátil se k divákům svého koncertu. Následně na podkresu jeho projevu začala znít dramatická hudba, do které Landa varoval: „Náš svět je ve válce. A naše země je v zásadní etapě. Jde o to, zda řekneme ano rozvratu, anebo ne.“ Do dramaticky znějících zvuků varhan pak od zpěváka zaznělo, že problém zdaleka není jen o uprchlících. „Uprchlíci jsou jen malou částí veliké levárny, kterou na nás někdo přichystal,“ pronesl. A co je cílem této levárny? „Rozjebat stabilitu Evropské unie, rozjebat naše země,“ objasnil.

On sám prý nemá potřebu zbytečných výkřiků, místo toho se raději dal do systematického boje za naši vlast. „Do boje, v němž jde o život. A do tohoto boje volám každého českého bojovníka a každou českou bojovnici,“ vyzval do aplausu davu. „Nezapomeňte, odkud jste vzešli. Z Keltů, Germánů a Slovanů. Nikdy na to nezapomeňte,“ obrátil se k publiku. Náš svět je podle Landy ve válce a na pevnosti našich postojů záleží, jaká bude naše budoucnost.

NA CELÉ VIDEO SE PODÍVEJTE ZDE

„Bratři a sestry, čeká nás těžká doba. Vytrvejte,“ vyzval pak Landa za víření bubnů, načež zazpíval píseň „Ona“, pojednávající o válce.

Do kytarového sóla uprostřed skladby pak publikum burcoval: „Vy jste válečníci, ne Švejkové, Čechové,“ načež píseň dokončil poselstvím: „Chraňte naše duše, často zaznívá do nebe.“


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moravec musel ohlásit:  Miloše Zemana podporuje skoro 42 procent voličů, další o tom uvažují

13:23 Moravec musel ohlásit: Miloše Zemana podporuje skoro 42 procent voličů, další o tom uvažují

Václav Moravec zahájil další Otázky zhodnocením volebních šancí jednotlivých prezidentských kandidát…