Zpráva německého ministra o zločinnosti uprchlíků. Po silvestrovských útocích na ženy asi mnohé šokuje

7. 1. 2016 16:30

Podle oficiální zprávy, kterou vydala německá vláda, nevedla migrační krize ke zvýšení kriminality v zemi. Spolkový kriminální úřad uvedl, že zločiny a přestupky uprchlíků jsou na stejné úrovni jako německých občanů. Data byla sbírána od ledna do září minulého roku. Informuje Deutsche Welle.

Zpráva německého ministra o zločinnosti uprchlíků. Po silvestrovských útocích na ženy asi mnohé šokuje
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Usměvavý řidič

Na základě vyšetřování Spolkového kriminálního úřadu v Německu zjistili, že uprchlíci nepřispívají ke zvýšení kriminality. Zákony porušují zhruba stejně jako běžní Němci.

Ministr vnitra Thomas de Maizière se vyjádřil, že podle výsledků výzkumu, který sám v říjnu zadal ve snaze „rozptýlit fámy o zvyšujícím se počtu zločinů v Německu“, nic nenasvědčuje tomu, že by uprchlíci byli více náchylní k překračování zákonů než běžní Němci.

„Začíná být zřejmé, že jediný důvod, proč došlo ke zvýšení celkového počtu kriminálních případů, je ve větším počtu lidí, kteří tu po příchodu uprchlíků žijí,“ řekl de Maizière. „Většina jich sem nepřichází za účelem páchání zločinů. Chtějí do Německa, aby zde našli ochranu a mír.“

Výzkum vycházel z dat sebraných od ledna do září 2015 a vyhodnocoval celkové statistiky kriminality a porovnával je s trendy mezi uprchlíky. K nejvyšším počtům zločinů docházelo v uprchlických zařízeních, což zpráva „připisuje jejich přelidnění“.

Statisticky pak vychází, že celkem v 67 procentech případů se uprchlíci dopouštěli krádeží, loupeží a podvodů. „Sexuální zločiny tvořily méně než 1 % všech zločinů spáchaných uprchlíky, zatímco vražd bylo ze všeho nejméně, pouze 0,1 %.“ Nejvíce zločinů je pak připisováno uprchlíkům ze Sýrie, Iráku a Balkánského poloostrova.

„Každý zločin je přes čáru, nehledě na to, kdo ho spáchal,“ řekl de Maizière. „Tendence, které ukazuje toto vyšetřování, demonstrují, že není žádný nepoměrný nárůst zločinnosti kvůli přítomnosti žadatelů o azyl a uprchlíků,“ dodal. Studie se však nezabývala zločiny proti uprchlíkům, kterých v Německu zaznamenali nárůst.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: spa

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Je to kampáááň. Europoslanec nevěřícně zíral, co se 17.listopadu organizovalo na podporu Drahoše

10:12 Je to kampáááň. Europoslanec nevěřícně zíral, co se 17.listopadu organizovalo na podporu Drahoše

Europoslanec Jan Zahradil (ODS) se ve svých facebookových příspěvcích vyjádřil k výročí 17. listopad…