Ungerman hned na úvod konstatoval, že se o současnou velmi dobrou situaci zasadila vláda svou dobrou investiční politikou, ve které by měla pokračovat. Havlíček doplnil, že nemůžeme děkovat jen vládě, protože jsme otevřenou ekonomikou. Daří se nám, protože se daří i motoru EU, Německu,“ konstatoval. To neznamená, že by měli podnikatelé na růžích ustláno. Náš právní řád je podle Havlíčka zaplevelen už tolik, že se v něm nevyzná skoro nikdo.
Dlouhý dal jasně najevo, že už brzy se nemusíme mít tak dobře. „Já cítím v poslední době tlak vlády na věci, jako jsou změny v zákoníku práce či zvyšování minimální mzdy, to by mohlo naši ekonomiku ohrozit,“ varoval Dlouhý. A Ungerman mu dal možná trochu překvapivě trochu za pravdu. „Já tam vidím velkou snahu přidávat všude možně, a to není dobře,“ kreslil chmurnější vyhlídky odborářský ekonom. Apeloval na politiky, aby udrželi rozpočtovou disciplínu a nepřeháněli to s požadavky na růst částek v jednotlivých rozpočtových kapitolách.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp