Nyní se dovídáme, že e-Recepty stály za posledních 6 roků dokonce 345 mil. Kč, Aktuálně se jich vystavuje zhruba 5% a to téměř výhradně ve velkých nemocnicích, ve kterých to management lékařům nařídil. Od ledna 2018 by však mělo být lékaři povinně vystavováno 90% všech receptů elektronicky.
Dále se dozvídáme, že podle lékárníků z praxe není systém na takovou změnu absolutně připraven, zpracování e-Receptu je až 4x delší (!), přehled pacientem užívaných léků v centrálním úložišti e-Receptů, který ministerstvo lékařům a lékárnám slibovalo, se opět odkládá, dosud se e-Recepty tisknou na papír a na tzv. průvodce e-Receptu má pacient napsaný název léku, dávkování a kontakt na lékaře, což však jsou podle ministerstva pouze nepovinné údaje, takže pacient může od lékaře odejít jen s čárovým kódem e-Receptu bez přehledu a kontroly, jaké léky mu má lékárna vydat, dokonce tak může dojít ke změně předepsaných léků v centrální úložišti za jiné, levnější nebo dražší léky se stejnou účinnou látkou, neboť lékař, pacient ani lékárna nemají v takovém případě žádnou kontrolu.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva