Brigita Janovská: Dětský den v mostecké Charitě byl mezinárodní

8. 6. 2017 9:07

V rámci dobře fungujícího přeshraničního partnerství Oblastní charity Most a Základní školy Vévody Heinricha Marienberg, které je letos již devítileté, oslavily děti z charitního nízkoprahového klubu „Sovička“ svůj sváteční den spolu s německými kamarády v Marienbergu.

Brigita Janovská: Dětský den v mostecké Charitě byl mezinárodní
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Brigita Janovská, koordinátorka česko-německých projektů. Na snímku s jedním z ocenění za svou aktivní práci.

Oboustranně veliké přípravy a těšení se, vyvrcholilo 1. června, kdy nikomu nevadilo ani časné vstávání k odjezdu na opačnou stranu Krušných hor, kde nás na školním nádvoří očekávalo 120 žáků partnerské školy a připravené slavnostní zahájení. Po pěkném uvítání zazpívaly německé děti česky a české děti německy, předaly se vlastnoručně vyrobené dárky a po velmi vkusné a chutné svačince již následovala rozmanitá zábava v zahradním areálu tamního kulturního zařízení Baldaufvilla.

Když si dětští návštěvníci obou národností dostatečně užili kouzelníka, pohyblivých vláčků, nafukovacích zvířátek, cukrové vaty apod., následovala i část poznávací. Naším krásným partnerským městem nás provedla průvodkyně v dobovém kostýmu spolu s dívenkou Marií coby jeho patronkou, na jejíchž dlouhých šatech byly samé obrázky Marienbergu. Když jsme před historickou radnicí zhlédli důmyslný model tohoto ideálního renezančního města, na náměstí se vyfotili u sochy  jeho zakladatele vévody Heinricha Zbožného,  městské hradby mohli obdivovat z vnějšku i zevnitř, a v úžasu spočinuli před zachovalým nejstarším domečkem ve městě, pocházejícím z počátku 16. století, hlásila se již chuť na oběd.

Ten naši hostitelé přichystali také mezinárodně, formou pikniku se podávala pizza. Po tomto posilnění až do odpoledního odjezdu následovaly zábavné sportovní hry, spojené s jazykovým česko-německo-anglickým tréninkem.

Dětský den u přátel byl nádherný, svou chvíli pro výměnu zkušeností a partnerského plánování si našli i pedagogičtí pracovníci, a pro děti z Mostu, pocházející ze sociálně slabých rodin, byl i výchovný a motivační.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petice: Nerostné bohatství České republiky patří všem jejím občanům

11:44 Petice: Nerostné bohatství České republiky patří všem jejím občanům

Vyzýváme Poslaneckou sněmovnu PČR, aby přijala zákon, opravňující k těžbě českého lithia výlučně dom…