Místem takového výjimečného soudu byla nyní Paříž. Nejprve dva islámští radikálové soudili západní svět, vzápětí západní svět soudil islámský radikalismus.
Krev tekoucí po obrazovkách velmi snadno zakryje to, co teror také ukazuje. Člověk je podobně jako zvíře krví hypnotizován. Média po teroristických útocích zažívají žně: v přímém přenosu je sledován každý krok policie, zvědavě je obhlíženo místo děje, odborníci se vyjadřují k povaze útoku i psychologii útočníků. A samozřejmě bije hodina soudu, ten je všudypřítomný.
Po útoku z 11. září navrhoval francouzský filosof Jean Baudrillard vyhnout se morální reakci, nechat na sebe dopadat událost v její čisté podobě, nechat se jí doslova fascinovat, aby tak bylo možné lépe o ní přemýšlet. Pochopitelně, okamžitý odsudek paralyzuje mysl, je pevnou hrází pro jakoukoli úvahu.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
Francie , Němec , terorismus , Charlie Hebdo
Lídři EU se shodly na zvýšení tlaku na Rusko
Dobrý den, mám pár dotazů, k tomu, co pořád slyšíme. Kdo jsou to ti lídři EU? Kdo jim dal mandát něco rozhodovat a vyjednávat? A schvalujete to, co vyjednají pak i vy poslanci? Jestli ne, tak k čemu vás volíme, když pak rozhodují jiní? Neměli by ti, co jsou voleni občany mít ten nejsilnější mandát? ...
Další články z rubriky

12:16 Jiří Paroubek: Sterzikův komický zákrok vůči Přísaze
Není to tak dlouho, co spolu koalice Stačilo! a šéf Přísahy Šlachta jednali o předvolební spolupráci…