Ivan Jordák: Proč se nerozezněly zvony?

18.08.2017 13:05 | Zprávy

V posledních dnech utichlo, aspoň trochu, napětí mezi USA a KLDR. Člověku by se chtělo věřit, že představitelé těchto dvou států začali okolní svět vnímat přátelštěji, nebo aspoň v Severní Koreji si uvědomili, že jedna, ale i třeba deset raket mohou cíl minout, a kde potom rychle hledat další raketu. V Americe zase mohli přijít na to staré, „když Bůh dopustí i motyka spustí“, nebo „náhoda je blbec a proto jim i přeje“, a občanům je v podstatě jedno, zda přijdou o své rodiny a majetek náhodou, nebo cíleně. Pokusili se tedy o řešení, a ejhle, ono se našlo. Stačilo se jen poptat na co? A kde? Správných lidí na správných místech, je jedno jestli doma, nebo v cizině, a jejich odpovědi brát vážně. Sami pak přestat s rétorikou nejen tou, která je užívána po půlnoci v těch nejzapadlejších krčmách, ale i kantorskou pro první třídu základní školy, kdy jediný, kdo má pravdu ve třídě, je vždy a jedině ten pan kantor.

Ivan Jordák: Proč se nerozezněly zvony?
Foto: pixabay.com
Popisek: agrese - ilustrační foto

Sotva povolilo napětí v Asii, došlo k vraždám v Barceloně. Vrah, nebo vrazi, zde zavraždil 13 lidí a přes sto jich zranil. Lidí, kteří ho neznali a neviděli, vyjma náhody, ani jednou v životě. A které neznal, ani neviděl nikdy on. Protože jsme údajně humanitní společnost, nechávají se vraždit nevinní, a viníci, pokud jsou vůbec zadrženi, jsou odsouzeni k vězení, kde mají nárok na všechno možné a také toho řádně využívají.

My, běžní občané, nevíme, k čemu došlo, a naše média nám to nesdělí. Ale nekřivděme jim, ony jsou patrně také mimo, a možná je to i dobře. Aspoň nedojde ke zkoumání různých analytiků, kdo tím, že k válce nedošlo, ji vlastně prohrál, a kdo naopak ji zase vyhrál. A proč se tomu nebo onomu nestanovily tvrdé podmínky, případně sankce. Jakoby tím, že nedojde k válce, vlastně nevyhráli všichni. Dokonce i ti, kteří se jí nezúčastní. Obdobně další analytici by zkoumali, která lidská práva se porušují při věznění vrahů z Barcelony, Paříže, Bruselu a dalších měst a zemí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Hampl: Proč si lidé pořizují děti?

14:41 Petr Hampl: Proč si lidé pořizují děti?

Druhý pohled Petra Hampla