Jan Bergman: Kdo je Tomio Okamura? Chudák nebo zloděj?

21.02.2015 22:18 | Zprávy

Podle posledních zpráv tiskového mluvčího, předsedy, pokladníka, stratéga a výkonného manažera hnutí Úsvit přímé demokracie v jedné osobě - Tomia Okamury - byl na jeho hnutí spáchán odporný puč, který má za úkol rozvrátit a zničit tuto rychle vyšlou hvězdu.

Jan Bergman: Kdo je Tomio Okamura? Chudák nebo zloděj?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura

Chudák funkcionář a člen Tomio se ohrazuje vůči klice rozvracečů jeho hnutí. Kdo ale jsou tito pučisti? Vždyť nikdo z nich není členem Okamurova uskupení. Nelze tedy mluvit o rozvracení, protože uvnitř hnutí tito lidé nikdy nebyli.

Fakticky se jedná o obrat těch příznivců, kteří už dále nemohli přihlížet tunelování této ministrany. Názorový rozkol je věc, kterou lze ustát. Stačí prodiskutovat ideové směřování partaje. Plíživý stín pochyb zavedl všechny rebelanty a pučisty ale k dalším, postupně se vynořujícím skutečnostem, které vedly až k defraudaci.

Po bitvě je každý generál, a proto si Tomio Okamura myslel, že díky úspěchu, který ho vyhoupl do křesla poslance se silným mandátem a s vlastním poslaneckým klubem, si může dovolit vše.

Samuraj se proto s plnou silou a sebevědomím vrhl do dalších voleb. Tentokrát do europarlamentních. Aniž by to asi zamýšlel, kampaň vystihla jeho osobu zcela přesně. Černá ovce, zírající z plakátů jeho xenofobní kampaně, měla být vzkazem jasně zacíleným na hospodskou, stěžující si menšinu. Ta se měla vlivem posílené národní hrdosti zvednout od půllitrů a jít bojovat proti přistěhovalcům do jeho domoviny – Evropské unie. Aby se situace ještě více zamotala, tak ona ta Evropská unie není úplně domovem Tomia a jeho Okamurovců. V rámci druhé neslučitelné volební teze totiž není Unie zřízení, ve kterém moravští Japonci chtějí žít. Co se tedy stalo? Jedna parta voličů, opírajících se o černou ovečku, místo cesty do volební místnosti zůstala sedět u piva a druhá, euroskeptická skupina našla i jiné možnosti, jak evropskou instituci rozvrátit zevnitř.

„No, nevadí,“ řekl si Okamura. „Jsem populární, musím přece uspět v komunálu. Pak už mě nikdo nezastaví, dokud si na Hradě nezřídím japonskou čajovnu.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Názory, ParlamentniListy.cz

Michal Ratiborský byl položen dotaz

Co se s těmi penězi stalo?

,,Téměř půl miliardy korun, které měly být určeny na obnovu a pomoc postiženým obcím, nebyly proplaceny." To tvrdíte vy a uvádíte, že peníze zůstaly jen na papíře. Jak je to možné? A opravdu zůstaly jen na papíře nebo je vláda použila na něco jiného? Bych se ani nedivili, kdyby je dala na pomoc Ukra...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zbyněk Fiala: Rumunský festival demokracie

15:49 Zbyněk Fiala: Rumunský festival demokracie

V neděli v Rumunsku probíhal už druhý pokus o volbu prezidenta republiky, protože zmatení voliči v p…