Pokles nezaměstnanosti na 5,8 % a slušný nárůst participace byl na druhé straně vyvážen slabým růstem mezd - jejich dynamika se stále pohybuje okolo 2 %, což není o mnoho více než meziroční inflace.
Nervozitu trhů - akcie v Evropě i v USA se dostaly do defenzivy - přiživilo také bezesporu rostoucí napětí na východě Ukrajiny. Na východě Ukrajiny dochází k nejtěžším bojům za poslední měsíce. Rostou obavy z toho, že poté, co Moskva uznala volby v separatistických oblastech, hrozí opět přímý válečný konflikt mezi Ukrajinou a Ruskem. Ruský rubl v uplynulém týdnu ztrácel vůči dolaru až 13 %. Byla to reakce na rozhodnutí centrální banky na omezení intervencí ve prospěch rublu na 350 milionů dolarů za den.V samotném Rusku navíc podle všeho vzrostly obavy ze zavedení kapitálových kontrol. Ty se na konci týdne snažila centrální banka mírnit tím, že zrušila své předešlé rozhodnutí a zavázala se intervenovat na podporu rublu neomezeně. Na začátku nového týdne prezident Vladimir Putin také vyloučil zavedení kapitálových kontrol. Z historie ovšem víme, že kapitálové kontroly nikdo dopředu neoznamuje…

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: Názory, ParlamentniListy.cz