Tento týden je na data v USA i v Evropě slabší a do centra pozornosti se dostanou vystoupení centrálních bankéřů, brexit a obchodní jednání mezi Čínou a USA. Naopak v Česku dostaneme pořádnou nadílku nových makro-čísel včetně průmyslu a inflace.
Do Washingtonu míří čínská delegace, která má ovšem podle zpráv agentury Bloomberg návrh pouze dílčích ústupků v několika málo oblastech a o klíčových otázkách státní podpory nebo průmyslové politiky není údajně připravena vůbec otevřít debatu.
Do klíčového týdne současně míří brexit. Příští týden je na programu summit EU k brexitu a zatím jsou jakékoliv proti-návrhy Borise Johnsona pro Irsko i EU těžko přijatelné - pokud nedojde k průlomu v jednáních v tomto týdnu, roste pravděpodobnost, že bude muset Boris Johnson požádat EU o další odklad brexitu (zákonná lhůta je do 19.10.). I když je Boris Johnson v nezáviděníhodné situaci, některé průzkumy během víkendu ukázaly, že jeho podpora v Británii stále spíše narůstá.
V Česku dnes ráno nastartoval domácí várku čísel průmysl, který meziročně poklesl o 1,2%. A tentokrát nešlo pouze o těžební průmysl a energetiku, ale jako by slabé Německo začínalo pomalu ale jistě ovlivňovat i klíčový zpracovatelský průmysl. Rozhodně zatím však nejde o žádnoudramatickou nákazu. I po započtení slabšího průmyslu, náš nowcast pro třetí kvartál ukazuje na růst české ekonomiky ve třetím kvartále o 0,4% (mezikvartálně).
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV