Jan Campbell: O čem se píše, ale málo (13)

11.12.2017 10:51 | Zprávy

V sobotu, když jsem se rozmýšlel nad tématem pokračování, byly přípravy oslav předání Nobelovy ceny za mír již ukončené. Cenu obdržela ICAN (International Campaign to Abolish Nuclear Weapons), založená 2007 v Melbourne. Výsledkem desetiletých aktivit ICAN bylo přijetí TPNW ( Treaty on the Prohibition of Nuclear Weapons) v OSN. O čem se píše, ale málo, je skutečnost, že dohoda bude efektivní, až ji ratifikuje nejméně 50 států.

Jan Campbell: O čem se píše, ale málo (13)
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Jan Campbell

Zatím ji ratifikovaly pouze 3 (Vatikán, Thajsko a Gajana). Oslav předání Nobelovy ceny za mír se účastní také málo států. Z 9 atomových velmocí, podle mých informací, se účastní oslav v Oslu 10. Prosince pouze Rusko a Izrael. Na nabízející se otázky spojené s neutěšující ratifikací TPNW, minimálním počtem účastníků oslav a rostoucím nebezpečí atomového konfliktu ve světě, by mohli veřejně odpovídat stoupenci NATO, obránci míru v západním pojetí, nejen v době různých voleb, ale i političtí lídři.

Do kontextu obsahu úvodu příspěvku patří nedávná zpráva společnosti RAND, jednoho ze tří proutků, z nichž se plete důtka americké zahraniční politiky a amerických národních zájmů. Z textu zprávy RAND vyplývá, že Rusko a Čína jsou dnes dvě hlavní nebezpečí pro závažné národní zájmy USA. Rusko a Čína jsou hodnoceny autory zprávy za silné nepřátele. Za určitých okolností mohou USA s nimi prohrát válku (na strategické i operativní úrovni). Zprávu RAND doplňuje novinář Anders Anglesey z portálu Daily Star.

Jestliže RAND ve svém průzkumu se zmiňuje o pokračování plánování Pentagonu na bázi strategie dvou regionálních válek, a doporučuje se připravovat s ohledem na současný vývoj ve světě, raději na jednu velkou válku, nehledě na to, že poměr amerických a čínských ozbrojených sil činí 2,7 k 1 a USA a Ruska 6 k 1, to Anders Anglesey z portálu Daily Star se věnuje problematice UI (umělé inteligence). Čínská a ruská umělá inteligence může předstihnout USA, píše novinář Anglesey. Vladimir Putin se domnívá, že jeho země vytvoří nejlepší umělou inteligenci na světě a stane se vládcem světa, tvrdí Anglesey a současně nabízí radu amerického podnikatele Erica Schmidta: Aby k tomu nedošlo, je nutné do Spojených států přilákat nejlepší světové odborníky v oblasti umělé inteligence . Je překvapivé, že někteří z nejlepších odborníků v oblasti umělé inteligence jsou v zemích, jež mají zakázaný vstup do USA. Chcete, aby byla umělá inteligence stvořena někde tam, nebo přeci jenom tady? V Íránu pracují jedni z nejlepších počítačových odborníků na světě. Chci, aby pracovali tady pro Alphabet a Google. Nepouštět tyto lidi je šílenství. K šílenství v USA ale přispívá varováním náměstkyně amerického ministra obrany pro zpravodajskou činnost Kari Bingenová: Peking a Moskva učinily obrovský technologický pokrok a dohánějí Ameriku. Situace je natolik zoufalá, že není ani dostatek analytiků, kteří by sledovali 180 000 UFO, jež směřují k Zemi z hlubin vesmírů . Než přistane UFO v české kotlině nebo v EU, proteče mnoho vody všemi řekami starého kontinentu, vyjedná se brexit a v tichu se přijmou migranti, o nichž nebudeme ani vědět, kolik je jim let, jak a kam je zařadit podle pohlaví.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Proč EU řeší tresty za znásilnění?

Nemám nic proti zpřísnění, ale neměl by si to každý stát řešit legislativně sám? Proč mám dojem, že se EU plete do vnitřních záležitostí států čím dál víc? Kde končí její kompetence? Proč neřešíte třeba nelegální migraci, s kterou jste od voleb nepohnuli?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: Těžké je spojování levice

15:49 Jiří Paroubek: Těžké je spojování levice

Česká pravice má jednu obrovskou přednost.