Na západ od nás však kvete (alespoň v určitých věcech) pragmatismus a projekty s čínskými penězi zas tolik nevadí.
Uveďme pro ilustraci projekt o výstavbě jaderné elektrárny Hinkley Point C v Británii, který britská vláda podepsala se zástupci vlád Francie a Číny. Čínské peníze zřejmě Britům zas tolik nevadí.
Práce pro hasiče bude, klid
Občas lze spatřit názor, že spalovny odpadů brání jejich recyklaci. Realita je taková, že třídění není samospasné, má své limity a skutečnost, že 30% lidí třídit nikdy nebude, také nezmění. V ČR se skládkuje 56% komunálního odpadu a energetické využití dosahuje 18% (2014), v Německu či Dánsku se skládkuje okolo 1%, energetické využití dosahuje 35% (Německo) a 54 % (Dánsko).
Když se např. má někde stavět spalovna s výstupní cennou komoditou teplo a elektřina, idealisté i lidé navedení (kým a za kolik?) se věší na ploty a bijí na poplach. Všimli jste si, že když ale hoří skládky, žádné protesty se nekonají? Bují lobbování a hra s čísly, jak se komu zrovna hodí.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV