Jiří Vyvadil: Putin – Babiš - Zeman. Není to špatné

19. 6. 2017 12:30

Naše starší generace (je mi to až protivné, že se vlastně už k ní také řadím) byla za mlada vzdělávána o úloze osobností v dějinách. Byla to marxistická nauka, přišel s ní tuším jakýsi Plechanov, ale její podstata spočívala v tom, že osobnost je ona postava, která pochopí zákonitosti i aktuální potřeby doby, a tyto naplňuje.

Jiří Vyvadil: Putin – Babiš - Zeman. Není to špatné
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Vyvadil

Dnes večer budeme jistě mnozí velmi živě sledovat na Primě zoom první část dokumentu oscarového režiséra Olivera Stona o prezidentu Ruské federace Vladimíru Putinovi. (Mimochodem, všude je nyní nazýván kontraverzním režisérem a jeho dvojí ocenění mainstreamovým Oscarem se záměrně zamlčuje, protože prvoplánoví novináři, kteří mají jinak plná ústa slov o svobodě projevu se cítí znejištění ve své podstatě, když někdo věci  vidí zcela odlišně než oni).

A tak zatímco jinak přirozený geopolitický protipól Trump se snaží znesvářit Blízký východ a za zemi pokroku pokládá nejfanatičtější islámskou zemi Saudskou Arábii, chce znovu otevřít staré rány s Iránem, ačkoliv tam zvítězil možná nejcivilizovanější prezident v jeho dějinách, vyhrožuje Kubě, namísto toho, aby zmírňoval napětí na americkém kontinentě a vlastně vyhrožuje kdekomu a z druhé strany je proti němu čeládka amerických demokratů, části republikánů a téměř všech médií, kteří dennodenně přidávají polínka do ohně vnitropolitického napětí, Putin hledá konsens, dialog mezi Iránem, Izraelem či Saudskou Arábií, jedná s Macronem či Merkelovou a chápe, že svět musí být vyvážený a že musí mít se Západem trpělivost, protože Západ má problém srovnat se s  tím, že kyjevský státní převrat, zvaný euromajdan odstartoval občanskou válku na Ukrajině a ač cílem Západu bylo Putina ponížit případně zničit, dnes je Putin prostě světovou jedničkou a jeho vklad pro lepší uspořádání Sýrie a Blízkého východu a vyváženější mezinárodní vztahy je absolutně neoddiskutovatelný.

Západ přirozeně a nejen USA budou stále více proti Rusku propagandisticky bojovat. Dávno mělo být zničeno a ono jako na potvoru je stabilizováno.

A tím se oslím můstkem dostávám k Česku.

Dnes si každý mohl přečíst, že německé zpravodajské služby hlásí, že na podzim se Česká republika stane rejdištěm ruských špiónů s cílem zničit demokracii, svobodu a politickou pluralitu.

Začíná to být jasné: Když prohraje ČSSD (jako že určitě prohraje) či TOP 09 (jako že nejvíce nenáviděný politik Kalousek těžko může někoho oslovit) ale zvítězí s 30 – 35 % Andrej Babiš, bude to rozhodně ruka Kremlu.

Je zcela nepodstatné, že Babiš se za 4 roky vyjádřil k Rusku tuším jednou asi ve dvou větách s tím, že ty sankce jsou možná pro Evropu nevýhodné a tedy krotce řekl to, co tuším předevčírem dnes už natvrdo řekla hlavní sluníčkářka Evropy Angela Merkelová a je zcela nepodstatné, že nechá svého ministra obrany plácat blbiny o ruském nebezpečí. Nic mu nepomůže. Prostě, když zvítězí, je to rozhodnutí diktátora Putina, který se rozhodl zničit demokratické a proevropské síly ČSSD a TOP 09…

A totéž se týká prezidenta Zemana, i když u něho strategické úvahy o potřebě spolupráce Západu, Ruska i Číny jsou mnohaleté a mimochodem, neříká nic jiného než v jiné podobě nestor amerických mezinárodněpolitických poradců Henry Kissinger.

Bohudík v české kotlině, ale nejen v ní není zase tak důležité, co říkají média.

Čím více se  buší na jednu stranu, tím více se lidé rozhodují opačně.

A proto svého času zákonitě zvítězil jako prezident Miloš Zeman, protože kampaň médií proti němu byla až nestoudná, a proto zákonitě má nyní hnutí ANO 35% podpory, protože kampaň ČSSD-TOP 09 –ODS proti Babišovi byla tak šílená a nechutná, včetně shromáždění zákonodárců v Poslanecké sněmovně, že to svým charakterem připomínalo lynč na Miladu Horákovou…

Putin coby světová jednička a Babiš se Zemanem, coby naše české jsou dobrým směřováním.

Ti pánové na rozdíl od jiných ať již vědomě (Putin, Zeman) či intuitivně (Babiš) ví, kudy by se svět i naše Česko mělo ubírat.   

Jiří Vyvadil

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petice: Nerostné bohatství České republiky patří všem jejím občanům

11:44 Petice: Nerostné bohatství České republiky patří všem jejím občanům

Vyzýváme Poslaneckou sněmovnu PČR, aby přijala zákon, opravňující k těžbě českého lithia výlučně dom…