Karel Januška: Charta 77 a současnost

07.01.2017 13:00 | Zprávy

Obdivuji kroky jednotlivců, kteří se v letech 1976-77 dokázali postavit za ideály práv občanů. Mohli si domyslet, jak režim bude bojovat o svou záchranu.

Karel Januška: Charta 77 a současnost
Foto: demdigest.net
Popisek: Charta 77

Pohrdám současným právním systémem, který sám sebe nazývá právní stát. V právním státě platí rovnost občanů před zákonem. To značí, že před zákonem má stejné právo občan, který nemá žádné dokončené vzdělání, jako občan který vystudoval vysokou školu, nebo občan který absolvoval právnickou fakultu v Plzni.

V naší republice mají pouze občané s „právnickým vzděláním“ právo obrátit se na vyšší soud. Bez tohoto „vzdělání“ vás každý vyšší soud odkáže na ustanovení v předpisech, že musíte použít služeb „právníků“. Žádná advokátní kancelář nepřijme stížnost k Ústavnímu soudu, jestliže požadujete zrovnoprávnění před zákonem. Do právních předpisů zakomponovali zákonodárci takové postupy, které rovnost před zákonem popírají.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Proč EU řeší tresty za znásilnění?

Nemám nic proti zpřísnění, ale neměl by si to každý stát řešit legislativně sám? Proč mám dojem, že se EU plete do vnitřních záležitostí států čím dál víc? Kde končí její kompetence? Proč neřešíte třeba nelegální migraci, s kterou jste od voleb nepohnuli?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: Těžké je spojování levice

15:49 Jiří Paroubek: Těžké je spojování levice

Česká pravice má jednu obrovskou přednost.