Karin Marques: Prohlášení ze Salamanky má velký význam pro inkluzivní vzdělávání

13.10.2016 13:03 | Zprávy

U příležitosti Týdne pro inkluzi, který pořádá organizace Rytmus - od klienta k občanovi ve dnech 17. až 23. října, přináší Nadace Open Society Fund Praha poprvé český překlad průlomového Prohlášení ze Salamanky. Prohlášení, které česká vláda podepsala už v roce 1994, ale dosud nebylo přeloženo, podporuje inkluzivní vzdělávání. Vychází přitom z předpokladu, že děti se speciálními vzdělávacími potřebami mají mít přístup do běžných škol a vyzývá vlády ke změnám na podporu inkluze.

Karin Marques: Prohlášení ze Salamanky má velký význam pro inkluzivní vzdělávání
Foto: Nadace Open Society Fund
Popisek: Nadace Open Society Fund, logo

“Prohlášení ze Salamanky je mezinárodně uznávaným dokumentem s velkým významem pro inkluzivní vzdělávání. Za Nadaci OSF oceňujeme, že se tehdejší vláda Václava Klause k Prohlášení přihlásila. Jsme rádi, že jsme nyní mohli podpořit jeho překlad a tím Prohlášení lépe zpřístupnit českému publiku. V současné době je inkluzivní vzdělávání důležitým tématem ve školství a doufáme, že český překlad přispěje k jeho většímu porozumění,” říká Karin Marques, specialistka na inkluzivní vzdělávání z Nadace OSF.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Radek Rozvoral byl položen dotaz

Ke zvýšení porodnosti

Zajímalo by mě, zda také jako strana nějak řešíte to, jak usnadnit rodičům, kteří se starají o malé děti to, aby mohli pracovat a zároveň se starat o děti, které se o sebe ještě sami postarat nedokážou? Tím myslím, když vám skončí rodičovská, protože i to je podle mě dost problém, který je ale polit...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Hampl: Proč si lidé pořizují děti?

14:41 Petr Hampl: Proč si lidé pořizují děti?

Druhý pohled Petra Hampla