Karolína Topolová: Teplota nabírá na obrátkách a s tím souvisí nárůst nabízených ojetin na trhu

8. 6. 2017 12:29

V minulém měsíci šla ručička barometru ukazující počet nabízených ojetých automobilů prudce dolů. Měsíc květen ji však velmi rychle vystřelil do vysokých hodnot. Zatímco v dubnu bylo inzerováno 76 000 automobilů, v květnu se na trhu s ojetinami objevilo až 84 000 vozů.

Karolína Topolová: Teplota nabírá na obrátkách a s tím souvisí nárůst nabízených ojetin na trhu
Foto: pixabay.com
Popisek: Prodej automobilů - ilustrační foto

„Teplota začíná nabírat na obrátkách a s tím souvisí i nárůst nabízených ojetin na českém trhu. Přesně jak jsme předpověděli, po krátkém uvolnění se trh s ojetými vozy opět začíná rozehřívat a zákazníci se připravují na letní dovolené. Tento trend každoročně přetrvává až do pozdních letních měsíců,“uvedla Karolína Topolová, generální ředitelka jednoho z největších prodejců ojetin na českém trhu. 

Nejvíce ojetin bylo již tradičně v Praze (22 538), nejméně v Karlovarském kraji (1 986). Co se průměrného počtu najetých kilometrů týče, činil průměrný nájezd celkem 158 792 km. Hodnota se tedy nijak výrazně nelišila od předchozího měsíce. Společně s počtem nabízených ojetých automobilů na trhu pozvolna narostla i jejich cena, přičemž průměrná hodnota ojetin v květnu činila 197 365 Kč, což je o necelé dva tisíce více než v předchozím měsíci. Naopak však klesla hodnota průměrného stáří vozu z dubnových 9,9 let na květnových 9,8 let.

Květnová statistika nepřinesla v první pětce nejinzerovanějších automobilů žádné změny. Výraznější změny se pak neobjevily ani na pozicích druhé pětice populárních ojetých automobilů. Pomyslné příčky si prohodily pouze automobily BMW 3 s Fordem Mondeo a Volkswagen Touran s Renaultem Meganem. „V první desítce stále zůstávají u našich klientů prověřené vozy, což dokazuje, že čeští motoristé mají rádi tradiční vozy, které jim zajistí kvalitu a bezpečí. Jedná se o trend, který přetrvává již řadu měsíců a který nám dává najevo, jaké typy vozů čeští řidiči považují za spolehlivé,“ dodala Karolína Topolová.

Nejinzerovanější ojeté vozy na českém trhu v květnu 2017

1. Škoda Octavia

6. Ford Focus

2. Škoda Fabia

7. BMW 3

3. Volkswagen Passat

8. Ford Mondeo

4. Volkswagen Golf

9. Volkswagen Touran

5. Škoda Superb

10. Renault Megane

 

 

 

 

 

 

 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petice: Nerostné bohatství České republiky patří všem jejím občanům

11:44 Petice: Nerostné bohatství České republiky patří všem jejím občanům

Vyzýváme Poslaneckou sněmovnu PČR, aby přijala zákon, opravňující k těžbě českého lithia výlučně dom…