Lubomír Man: Drahoňovský - neúchylná posila zpravodajství ČT

09.02.2016 9:23

Je nesmírnou posilou každé redakce sdělovacích prostředků, když do ní přijde člověk mladý, ale ideově už dohotovený, s hranami jak diamant pevnými a s plochami opracovanými do takové hutnosti a lesku, že na nich žádná nepřátelská idea nejen nedokáže přistát (o uchycení už vůbec není řeč), ale mají navíc i sílu nepřátelskou ideu přímo zneškodňovat.

Lubomír Man: Drahoňovský - neúchylná posila zpravodajství ČT
Foto: Hans Štembera
Popisek: Česká televize, ilustrační foto

Jakmile totiž jejich oslňující lesk padne zlé ideji do očí, ta na okamžik zmrtví, zmámeně se otočí a pak už jen kouká, kde nechal tesař díru.

V praxi to pak vyhlíží asi takto: Pozvaný host moderátorovi Drahoňovskému právě vysvětluje, jak by se složitá mezinárodní zápletka dala co neschůdněji vyřešit. Ale moderátor sleduje jeho vývody zamračeně a stále zamračeněji (proboha, který idiot sem tohohle vyvrhele pozval?), až z něj posléze jako špunt z láhve vyrazí: „Ale nesmysl, takhle by to nešlo, to by přece pomohlo Rusku!“

Tím debata končí, host uzná, že uvedená okolnost, i když pro meritum věci nepodstatná, vtiskuje jeho řešení - na tomto místě a s tímto moderátorem -  punc absolutní neprůchodnosti, a proto zmlkne. Jak ostatně zmlkají desítky na toto místo omylem pozvaných vážených hostů, kteří se však poté bez výjimky loučí se svým účinkováním na obrazovce ČT pokornou frází: „Děkuji za pozvání.“

Člověk by čekal, že zvlášťmladý moderátor na tohle opáčí: „ A já zas děkuji, že jste mezi nás přišel.“, ale nic takového nečekejte nejen od Drahoňovského, ale ani od žádného z jeho kolegů a kolegyň, protože ti už vždy v okamžiku loučení věnují pozornost něčemu úplně odlišnému. A slyší-li onen stále stejný podřízený dík hostů - stokrát a tisíckrát - může to s jejich psychikou udělat – a taky to občas dělá – pěknou paseku. To mi věřte.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Čím mladší uživatel internetu, tím víc trpěl za komunismu

20:30 Čím mladší uživatel internetu, tím víc trpěl za komunismu

Tento webový vtip připomíná dnes základní problém naší doby: totální nezájem o minulost, ignoranci h…