ČNB nakonec úrokové sazby ponechala beze změny, avšak z poměru hlasování jasně vyplývá, že zvýšení úrokových sazeb v listopadu je téměř hotovou záležitostí. Hlasování bylo totiž velmi těsné. Ze sedmi členů bankovní rady totiž tři členové hlasovali pro zvýšení sazeb, čtyři členové byli proti.
§ Pro letošní rok tak pravděpodobně zůstane u dvojího zvýšení sazeb (jedno již proběhlo v srpnu a druhého se dočkáme v listopadu). V roce 2018 by se mohly sazby zvednout rovněž minimálně dvakrát v souhrnu o 0,50 procentního bodu. Období nulových sazeb a velmi levných peněz se tak blíží v Česku nezadržitelně ke konci. Zasedání ČNB zatím kvituje i koruna, která vůči euru zatím testuje hladinu 26 CZK/EUR, ale nelze vyloučit její posun hlouběji pod hladinu 26 CZK/EUR.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV