Oldřich Fischer: Nedokonalost bezpečnostních opatření aneb Permanentní manévry

22.08.2016 16:15

Když jsem dělal ve fabrice, tak tam nastupovali do práce též zahraniční dělníci. V podstatě to byli lidé s kvalifikací. Svářeči a i zámečníci. Přesto bylo první, že je naši dělníci nejprve učili, že na prkénko na míse se nesedá na bobek. Sedá se přímo na prkénko. Nemuseli být ani tak zdaleka. Vždyť turecké záchody mají i v Bulharsku i Rumunsku.

Oldřich Fischer: Nedokonalost bezpečnostních opatření aneb Permanentní manévry
Foto: Hans Štembera
Popisek: Přehlídka Hradní stráže na třetím nádvoří Pražského hradu v rámci Dne ozbrojených sil

Na Pražském hradě vyrostly u vchodů kontrolní stanoviště na zachytávání občanů, kteří by měli u sebe něco, co by mohlo být použito jako zbraň . Tím se má předejít případným útokům na životy, nic netušícím návštěvníkům Hradu. Jsou nasazeny uniformované a jistě i neuniformované složky. Zavírá se však hrad na noc? V kolik se otevírá? Konají se prohlídky 24 hodin denně?

Vždytˇ na Hradě je zaměstnáno spousta obyčejných lidí i brigádníků, co přicházejí i brzy z rána. Jak se pozná, jestli jde o zaměstnance, třeba krámu, nebo připravujícího se teroristu?  

Mají všichni příchozí nějaké propustky? Jsou i jim kontrolovány oděvy? Navíc tam zajíždí přes den jako zásobování i řada nejrůznějších osobních aut. Proti řadě, výletníky navštěvovaných ostatních hradů i zámků, považuji Pražský hrad za ukázku láskyplně bezpečného místa. Na takovém, třeba Konopišti, je možnost dostat se k jakékoliv zbrani, úplná brnkačka. Ty jsou po celém zámku takřka všude. Od dvouručních mečů, po snad i perkursní  kvéry, nejrůznějších druhů. Na zámcích bývají výpravy asi okolo30 až 40 lidí. Ty se posouvají sál za sálem.  Cílů je nepřeberně. Na takové Hluboké, když si terorista vypůjčí třeba „řemdich“, tak kam se na to hrabe nějakej nůž. To pak i takového krále Ubu „buzdygan na mižgovanie mozgov“ je proti tomu párátko. Terorista s řemdihem rozčísne lebky třeba třem výpravám školáků, než slepice kvákne. Známá je i kvalita halaparten.

S tou terorista dosáhne daleko. Čteme-li Hubáčkovy knihy o válce v Pacifiku, tak tam (dle knihy), americký námořník zlikvidoval zlého Japonce i lívanečníkem! Takže na zámcích jsou nebezpečná i kuchyňská vybavení. Zvláště, například pánve z litiny. Rizikové  „exponáty“ všech zámků a hradů by měly být nahrazeny jejich kopiemi z polystyrénu, nebo jejich fotografiemi. Nebo všem mečům obrousit špičky a řádně je otupit. Případně ke stěně řádně přilepit. On i pobyt na zřícenině nějakého hradu je rizikový. Těch uvolněných kamenů co se tam najde. To na Pražském hradě nenajdete. Proč tedy dokonalá ostraha jen na jednom objektu? Nebo je vše jen jako ochrana pro jednoho občana, v hluboce důchodovém věku. Ten by, jako obyčejný řadový Čech , směl už řadu let, ( od padesáti ), dělat jen tak v nějaké „ Bezpečnostní agentuře.“

Doufám, že hradní armádě vypomáhají i zaměstnanci též z bezpečnostních agentur. Jeden můj bývalý kolega pomáhá takto chránit všechny zaměstnance jednoho  silového ministerstva i ve věku 73 let. Mají štěstí. Tomuto strážnému vlastně každý rok roste kvalifikace. Až mu bude 90 let, tak bude mít kvalifikaci extra super strážného. Všichni ministerští úředníci se  budou cítit bezpečně,  jako v bavlnce.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Jaroslav Bžoch byl položen dotaz

migrační pakt

Nepřijde vám divné, že se o migračním paktu hlasovalo těsně před volbami? A bude tedy ještě po volbách něco změnit nebo je to už hotová věc? Taky by mě zajímalo, nakolik se nás týká, protože Rakušan tvrdí, že tu máme uprchlíky z Ukrajiny, takže nebudeme muset přijímat další ani se nebudeme muset vyp...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: Lhali nám před lety, nebo nám lžou dnes?

11:34 Jiří Paroubek: Lhali nám před lety, nebo nám lžou dnes?

Ti, kteří ovládají náš svět, a tím i naše životy, spoléhají na krátkost a nedokonalost naší paměti. …