Oldřich Rambousek: Spojené státy mají zásadní problém sami se sebou. Vyřešením jejich problémů má být válka v Evropě - ostatně jako vždy v minulosti

08.05.2016 7:33 | Zprávy

Zcela otevřeně se mluví ve světě o tom, že ten kdo nežije podle Amerických pravidel, tak nežije v demokracii. Skrze politická rozhodnutí Bruselu jsou do Evropských systémů pomalu, ale cíleně implementována společenská, ale i ekonomická pravidla USA, která původní Evropu vmanévrovávají do podřízené a ovládané role. Proč to všechno?

Oldřich Rambousek: Spojené státy mají zásadní problém sami se sebou. Vyřešením jejich problémů má být válka v Evropě - ostatně jako vždy v minulosti
Foto: pixabay.com
Popisek: USA- ilustrační foto

Spojené státy byly donedávna vnímány jako světová velmoc, ale jejich pozice politicky slábne, což se snaží zvrátit dvěma způsoby. Politickou diktaturou nebo válečnými prostředky. Západní a střední Evropa se nacházejí pod vlivem politické diktatury a to především díky podřízenecké roli Německa, které však Evropě vládne ekonomicky. Zásadním nástrojem přenesené moci USA v Evropě je Bruselská diktatura. Brusel tedy hraje roli politického prediktora a Německo je prediktorem ekonomickým. Proč právě Německo? Německo bylo druhou světovou válkou katastrofálně zničeno, ale s pomocí spojených států zde byla vybudována nejsilnější ekonomika na kontinentě na kterou jsou druhotně navázány ekonomiky ostatních Evropských zemí. Tímto jsou ony druhotné ekonomiky přímo závislé na ekonomice, která je de facto mateřská, která s nimi může manipulovat a ovládat je. Vyhovuje to v zásadě globálnímu prediktorovi, kterým jsou USA. Tímto mají totiž Evropu ekonomicky podmaněnou a jistí si to navíc svou přímou vojenskou angažovaností v Německu, které je tímto dodnes vojensky okupovanou zemí. Německo není politicky ani ekonomicky svobodnou zemí, ostatně jako celá Evropa vyjma Ruské federace.

Spojené státy na udržení své světové hegemonie investují miliardy dolarů ročně, avšak situace je pro ně stále obtížněji zvladatelná a to od doby, kdy se USA dostaly na sestupnou křivku v těžbě ropy. Produkce ropy klesá v USA cca 20 let a nová ložiska nepřibývají potřebným tempem-prostě už nejsou. Ropa byla hlavním prostředkem Americké hegemonie, ale dnes už je situace jiná a USA musejí hledat alternativy. Jednou z alternativ jsou schodkové rozpočty, ale tyto zavedly USA téměř k okraji propasti a neustále balancují na její hraně. Jsou dnes největším světovým dlužníkem.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Práce

Dobrý den, máte pravdu, že život je víc než práce, ale bez práce se neobejdete a více co mi na tom přijde nejsmutnější? Že i když pracujete, často máte i dva úvazky, stejně s penězi, co za práci dostanete sotva vyjdete. A můj dotaz tak je, zda máte řešení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Halík: Jan Werich alias král Já I. - Už vím, že odbornou práci mají dělat odborníci

12:26 Jiří Halík: Jan Werich alias král Já I. - Už vím, že odbornou práci mají dělat odborníci

Podíval jsem se na video Otázky Václava Moravce, za účasti paní ekonomky Šichtařové, které si mimoch…