Petr Hampl: K čemu je vlastně politická opozice?

29.12.2021 11:43 | Glosa

Denní glosa Petra Hampla

Petr Hampl: K čemu je vlastně politická opozice?
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Petr Hampl

Už mě nebaví politici, kteří „říkají to, co cítíme“. Od toho přece máme kabaretní umělce, politickou satiru a další baviče, aby „mluvili za nás” nebo “vyjadřovali, co cítíme”. Politik je dosazen do funkce a je placen za to, aby prosadil změnu. A pokud v této chvíli nemá dost síly (třeba proto, že jeho strana nezískala více hlasů), pak by měl mít jasný plán, jak tu sílu získat. To chce strávit dalších dvacet let tím, že bude kritizovat poměry, aniž by se cokoliv změnilo?

Opozice, která nadává na poměry, ale nedělá žádné konkrétní kroky k jejich změně nebo podniká kroky jen čistě rituální (například předkládá v parlamentu návrhy, o kterých předem ví, že budou zamítnuty), taková opozice je zbytečná. Je dokonce otázka, zda taková opozice nežije ve faktické symbióze s vládnoucí mocí a její činnost vlastně nespočívá v tom, že brání usilovat o skutečnou změnu.

(zdroj: petrhampl.com)

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Aleš Juchelka byl položen dotaz

Proč jste odpískali jednání o penzích?

Nemyslíte, že jste tím koalici nahráli na smeč, že bude tvrdit, jak ona něco prosadila, že vás přizvala k jednání, ale vy jste to odmítli? Kdybyste jednali dál, mohli jste předložit vlastní návrhy, možná by neprošli, ale bylo by evidentní, že jste je podali a chtěli jste reformu, která je potřeba ře...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Karel Sochor: Třešnička na pyramidě podivností z Mendelovy univerzity

9:39 Karel Sochor: Třešnička na pyramidě podivností z Mendelovy univerzity

Polyhistor je označení pro člověka aktivního ve více oborech lidské činnosti. Klasickým příkladem je…