Varování: Následující text obsahuje narativy neslučitelné s bezpečnostní koncepcí vlády Bohuslava Sobotky.
Jméno dokumentánrní režisérky, o které je následující článek, není důležité. Projevila totiž jednání tak typické pro svou sociální skupinu, že by na jejím místě mohla být kterákoliv jiná režisérka trvale pracující pro Českou televizi, a žádný rozdíl bychom neviděli. Nejde tedy o konkrétní osobu, ale o ukázkové jednání.
Zmíněná režisérka se dostala do palby kritiky poté, co si Václav Klaus mladší všimnul jejího staršího výroku o tom, že „to ze sídlišť do knihovny chodit nebude.“ Když paní režisérka zjistila, že by jí to mohlo zkomplikovat připravovanou politickou kariéru (mezitím se totiž rozhodla, že bude ještě poslankyní), vše pochopitelně popřela. Ale to není až tak důležité. V každém případě ten výrok perfektně shrnuje postoje, které celoživotně projevuje na veřejnosti.
Jsou-li tedy normální pracující lidé z nižších tříd označováni jako „to ze sídlišť,“ kdo jsou ti skvělí lidé, ke kterým paní režisérka vzhlíží? I to víme docela přesně. Zapojila se totiž aktivně do volební kampaně jednoho právníka, který nebydlí na sídlišti, ale v luxusní vile na dobré adrese. Tomu právníkovi se před pár lety podařil husarský kousek, kdy při přípravě systému pro dálniční mýto zastupoval obě protistrany, tedy firmu Kapsch i české ministerstvo dopravy. Jak později odpověděl na dotaz Hospodářských novin, manažeři Kapsche i úředníci z ministerstva byli spokojeni, kde je tedy problém. Problém je v tom, že nespokojeni byli daňoví poplatníci, kteří zaplatili obludně drahé řešení. Pan právník je dnes velmi zámožný člověk, přiznané jmění činí několik desítek milionů korun.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV