Petr Meduna: Robert Pelikán hrozbou pro právní stát?

21. 9. 2017 12:00

Robert Pelikán v poslední době několikrát svérázně - s ohledem na funkci ministra spravedlnosti – bodoval na poli fungování právního státu.

Petr Meduna: Robert Pelikán hrozbou pro právní stát?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Robert Pelikán

Připomeňme útok na Policii v souvislosti s vyšetřováním kauzy Čapí hnízdo svého politického „zaměstnavatele“ Andreje Babiše. Dost drsně totiž působí, když občan slyší, že ministr spravedlnosti zpochybňuje nestrannost vyšetřovatelů, směřujících k obvinění svého šéfa. Tvrzení „já nepotřebuji žádná další fakta“, fakticky stačí, že Policie to udělala před volbami, je snad spíše výrokem Slunce spravedlnosti než vyjádřením ministra spravedlnosti demokratické země.

Dnes se v České televizi objevila informace, že Robert Pelikán podává kárnou žalobu na soudkyni Helenu Královou a navrhuje její odvolání z funkce. Paní soudkyně se provinila tím, že se mimo jiné v kauze Jany Nečasové (dříve Nagyové) viněné z údajného zneužití Vojenského zpravodajství, neřídila závaznými pokyny nadřízeného soudu. Králová oproti předpokladům a snad i přáním mnohých vyřkla dvakrát osvobozující rozsudek.

Zaujatost proti svobodě Jany Nečasové (Nagyové) u některých lidí hraničí s fobií. Jak rádi by ji upálili na hranici. Nebo se vydali do její moci? Jestliže nelze dosáhnout uspokojení ega jejím odsouzením, dostane se zřejmě na řadu jako náhrada soudkyně Králová.

Nelze zakrývat, že Helena Králová vynesla i několik jiných, podle některých kontroverzních rozhodnutí. V logice ministra Pelikána by bylo možné se ptát, proč jeho krok přichází před volbami? Může to vysvětlit? Ve své podstatě během krátké doby podruhé zasahuje velmi nehorázně do fungování spravedlnosti v zemi.

Vůbec se nelze divit, že ještě před krokem proti Heleně Králové se ozývaly hlasy volající po odvolání Pelikána z jeho ministerské funkce. Vzhledem k tomu, že poslední počin jeho počin může být citlivějšími dušemi dokonce hodnocen jako zastrašování soudců, má Pelikán vlastně štěstí, že je tak krátce před volbami. Jinak by skutečně muselo zaznít slovo na rozloučenou.

Petr Meduna

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petice: Nerostné bohatství České republiky patří všem jejím občanům

11:44 Petice: Nerostné bohatství České republiky patří všem jejím občanům

Vyzýváme Poslaneckou sněmovnu PČR, aby přijala zákon, opravňující k těžbě českého lithia výlučně dom…