Rob Kall: Volby prezidenta USA mohou být zfalšovány

24.10.2016 12:16

Už podruhé spustila mainstreamová americká média hustou bubnovou palbu do Donalda Trumpa. Tentokrát za to, že odmítl už předem přijmout volební výsledek voleb, které, jak prohlásil, budou patrně zfalšovány.

Rob Kall: Volby prezidenta USA mohou být zfalšovány
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka USA

Na to mainstreamová média samozřejmě vyhlásila, že jeho přístup podkopává americkou demokracii, protože bere v pochybnost americký volební systém, který je základem amerického systému politického.

Problém ovšem je, že Trump není ve svých pochybnostech zdaleka sám. Jako vydavatel webové sítě OpEdNews mohu potvrdit, že jsem na ní do dnešního dne zveřejnil už přes 10 000 článků, vyslovujících pochybnost o tom, zda je náš volební systém korektní a spolehlivý.

Co k tomu dodat? Díky WikiLeaks dnes víme, že volební štáb Hillary Clintonové zfalšoval - a to v mnoha směrech – už primárky demokratické strany. A to když využil ministerstvo zahraničí USA k ovlivnění FBI, když lhal a podváděl při jednáních Národního výboru demokratické strany (DNC), a když v úsílí likvidovat demokratické soupeře Hillary využil spřátelená mainstreamová média.

S ohledem na tyto skutečnosti má Trump všechny důvody věřit, že volební štáb Hillary Clintonové učiní všechno, co bude možné, i k zfalšování volby prezidentské.
Bernie Sanders přijal výsledek primárek - to je svoji porážku od Hillary - dokonce i poté, co WikiLeaks své závěry zveřejnily. Neodsuzuji jej za to. Kdyby ovšem proti výsledku primárek vystoupil, vyzval své stoupence, aby zaplnili ulice, kdyby vyvolal ruch  požadavkem právního zákroku proti volebnímu zfalšování, mohly dnes věci vypadat jinak.

Trump, pochopitelně, jako politik jiného typu, vyhlásil tomuto falšování boj – a už jej také zahájil. Vyzval své voliče, aby byli připraveni jít do akce. Nevím sice, jakou akci má na mysli, ale nepochybuji o tom, že skutečně připraveni budou.

Že Trump korektnosti nadcházející prezidenstké volby (proběhne. už 8. listopadu), nevěří, je americké demokracii jen ku prospěchu. Nutí totiž miliony lidí, podívat se na náš volební systém z větší blízkostí. Riziko elektronického zfalšování volby, posílené navíc i neschopností systému provést věrohodný přepočet hlasů, je totiž obrovské.

Avšak naše média už předem zmasakrovala všechny, kteří svou obavu vznesli, jako spiklenecké teoretiky.

(Rob Kall je známý americký vynálezce,  žurnalista a zakladatel webové sítě OpEdNews)

Článek ze serveru P.C. Robertse přeložil Lubomír Man

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Radek Rozvoral byl položen dotaz

koalice

K čemu je, když uspějete ve volbách, když stejně nejste schopni se s nikým domluvit na koalici? Myslím teď hlavně ve sněmovně. Proč si z ANO děláte za každou cenu nepřítele, když by to mohl být potencionálně váš jediný koaliční partner, s kterým byste získali většinu ve sněmovně?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: I. čtvrtletí - růst čínské ekonomiky o 5,3 %

16:14 Jiří Paroubek: I. čtvrtletí - růst čínské ekonomiky o 5,3 %

Světové agentury, vč. např. Bloombergu, zveřejnily počátkem týdne čísla převzatá od čínského statist…