Již samotné zdůvodnění této „rezoluce“ proti Maďarsku obsahující „obavu o vážné ohrožení demokratických hodnot“ v Maďarsku nebo obavy o „zachování právního státu“ může u některých z nás evokovat historické konotace s rokem 1968. Zaměníme-li termín demokratické hodnoty za socialistické hodnoty a sousloví zachování právního státu za zachování marxismu leninismu, připomene se nám „nezapomenutelné“ jednání sovětského politbyra s naší vládní delegací v červenci 1968, kdy se sovětští soudruzi z politbyra také obávali o osud tehdejšího Československa a proto pro jistotu o necelý měsíc později poslali do Československa tanky. Ale zpátky k samotné rezoluci, pro hlasovalo 448 europoslanců, proti 197 a 48 se zdrželo. Z českých europoslanců hlasovali pro rezoluci všichni poslanci hnutí ANO (Ježek, Charanzová, Telička a Dlabajová), všichni za TOP 09 zahrnující Starosty a nezávislé (Niedermayer, Pospíšil a Štětina) a kandidát na ministra zahraničí europoslanec Poche (ČSSD).
Není potřeba se zabývat legitimitou maďarské vlády, která na rozdíl od celé řady západoevropských vlád disponuje ústavní většinou získanou v jarních parlamentních volbách.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV