Štěpán Křeček: Konec levných hypoték. Vyplatí se fixace na další dobu

22.11.2017 18:15 | Zprávy

Průměrná úroková míra na hypotečních úvěrech v říjnu vzrostla na 2,1 %. Již v dubnu letošního roku byla pokořena hranice 2,0 %. Na této úrovni se však hypotéky nezastavily a v souvislosti se zvyšováním úrokových sazeb Českou národní bankou dál rostou.

Štěpán Křeček: Konec levných hypoték. Vyplatí se fixace na další dobu
Foto: archiv Štěpána Křečka
Popisek: Štěpán Křeček, hlavní ekonom BH Securities

„Úroky u všech úvěrových produktů dál porostou. Oproti tomu úroky na běžných a spořicích účtech zůstanou nízké,“ říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.

„Lidé, kteří si nyní berou hypotéku, by měli uvažovat o fixaci na co nejdelší dobu. I když úrokové míry na hypotékách rostou, stále jsou z historického hlediska na velmi nízké úrovni,“ doporučuje hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Ing. Markéta Šichtařová byl položen dotaz

Česká koruna

Když se ukotví česká koruna v Ústavě, chápu to správně, že pak nikdy nebudeme moc přijmout Euro nebo že by se dalo platit Korunou i Eurem?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Hampl: O státnických projevech a skutečné moci

16:14 Petr Hampl: O státnických projevech a skutečné moci

Denní glosy Petra Hampla.