Tento krok by mohl navýšit odbyt pro výrobce automobilů v USA. Týká se to například společností BMW, Daimler, Tesla či Ford, které svou produkci ze Spojených států exportují do Číny. V současné době se vývozu automobilů z USA do Číny příliš nedaří, protože je zatížen clem ve výši 40 procent.
„Dojde-li ke snížení cel na vývoz automobilů ze Spojených států do Číny, stanou se americké automobily konkurenceschopnější na čínském trhu. V takovém případě hrozí snížení poptávky po evropských automobilech, které se vyvážejí do Číny. Ke snížení poptávky může dojít i u výrobců automobilů přímo na čínském trhu, což se může dotknout například společnosti Škoda Auto,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
Čína , Křeček , USA , automobily , clo
autor: PV
To jako celou EK a vůbec celou EU řídí jeden člověk?
Vy tvrdíte, aspoň jsem si to zde přečetla, že podle vaší frakce by Ursula von der Leyen měla skončit, aby se Brusel vrátil nohama na zem a pracoval pro občany, ne proti nim. To její odvolání ovlivní celé fungování a politiku EU, které, souhlasím s vámi, je třeba změnit?
Další články z rubriky

9:26 Vladimír Ustyanovič: Někteří novináři mají empatii dozorců plynových komor
Katastrofa indického letadla společnosti Air India probudila v českých médiích potřebu různých pisál…
- 15:49 Zbyněk Fiala: Celní tsunami je tady
- 11:24 Jiří Weigl: Czech Republic nikoliv First
- 17:50 Lukáš Kovanda: Trumpova cla, včetně nyní nového 30procentního, připraví Česko letos o 76 miliard
- 10:07 Alena Maršálková: Připravené násilné převzetí českobudějovického Autis Centra nevyšlo
- 21:25 Pavel Foltán: Ústavní soud – třetí komora parlamentu?