„Chování těchto studentů je nejen potřeba rázně odsoudit, ale také zvolit další opatření, která zajistí, že k podobným jevům nebude nadále docházet a pokud ano, bude je vedení školy a další zúčastnění aktivně a včas řešit,“ říká předseda České středoškolské unie Štěpán Kment.
„Na druhou stranu ovšem samotný trest nemusí být řešením. Důležité je dbát na nápravu chování, aby se činy v budoucnu neopakovaly. V případě šikany mezi žáky navzájem je potřeba vytvořit opravdu funkční instanci, na kterou se studenti a školští pracovníci budou moci obrátit pro pomoc,” připomíná 2. místopředsedkyně Lenka Štěpánová prevenci a řešení patologických jevů.
Od září 2014 na ministerstvu školství funguje školský ombudsman, ovšem středoškoláci v něm nevidí osobu, na kterou by se mohli v případě problémů nejen se šikanou obracet. Na vině je neinformovanost mezi žáky a neznámost jeho úřadu. Studenti pak kromě svých rodičů nebo pedagogů nemají na koho se obracet.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV