Tomáš Vyoral: Pár tisíc migrantů by tu podle Schwarzenberga neškodilo. Kolín nad Rýnem? To byla lidová veselice

03.02.2017 20:36

Tomáš Vyoral rozkrývá myšlení jednoho z našich nejvýznamnějších politiků havlistické kavárny, který se málem stal českým prezidentem.

Tomáš Vyoral: Pár tisíc migrantů by tu podle Schwarzenberga neškodilo. Kolín nad Rýnem? To byla lidová veselice
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karel Schwarzenberg

Kníže Karel přirovnává řádění migrantů v Kolíně nad Rýnem k venkovské veselici a věří, že několik tisíc migrantů "by se u nás rozpustilo jako kostka cukru v čaji". Znal se s hrabětem Coudenhove-Kalergim a "obdivuje" Panevropu. 

Vzhledem k tomu, že Karel Schwarzenberg v poslední době opět dostává výrazný prostor v médiích, dovoluji si připomenout některé z jeho výroků bagatelizující reálné problémy s migranty i jeho dobrou znalost panevropského hnutí a hraběte Richarda von Coudenhove-Kalergiho, kterého, jak sám říká, docela dobře znal (sjednocená Evropa, "likvidace" národních států, míšení ras).

Pár tisíc by neškodilo

Pokud jste o Richardu von Coudenhove-Kalergim, Panevropě nebo Kalergiho plánu zatím neslyšeli, uvádím jednu z chuťovek tohoto rakouského politika a filosofa s japonskými kořeny (a československým občanstvím) z díla Practical Idealism (1925): "Člověk budoucnosti bude míšenec (mongrel). Dnešní rasy a třídy zmizí v důsledku zániku prostoru, času a předsudku. Eurasijsko-negroidní rasa budoucnosti, podobná svým vnějším vzhledem starověkým Egypťanům nahradí rozmanitosti národů a jedinců." (Wikipedia, odkaz na anglický překlad Practical Idealism)

Více informací o Kalergim, Panevropě, Kalergiho plánu si (zatím) můžete sami dohledat na internetu.

Ale zpět ke Karlovi.

1. V nepříliš známém rozhovoru pro Týden (9/2016) bagatelizoval řádění migrantů v Kolíně nad Rýnem a přirovnával to k "venkovské veselici".

"Je pravda, že se z událostí v Kolíně stal jakýsi symbol, ty události nejsou hezké. Ale s odpuštěním, tragédie to není. Kdyby na světě nebyly větší tragédie, než že se někde kradou kabelky, že se někomu šáhne do výstřihu nebo na zadek, tak bych byl šťastnej. Není to přípustné, mně je těch žen líto. Ale promiňte, kdo byl někdy na nějaké ožralé veselici na venkově, tak tam se chasníci také vždycky nechovali jako angličtí gentlemani. Když vezmete milión Čechů z Prahy a Středočeského kraje a pořádně se na ně podíváte, tak zjistíte, že mezi nimi jsou jeden až dva vrazi, mnoho zlodějů, značný počet chlípníků a tak dále. Je to tudíž také mezi uprchlíky, nebudiž o tom pochyby. Podívejme se ale, jak se chová většina z nich. A ty výsledky nejsou špatné. Musíme na to koukat proporčně." 

Že výsledky "nejsou špatné" (v Německu, Francii, Itálii, Švédsku...) vidí zřejmě jenom panevropský "pankáč" Karel.

2. Z rozhovoru na aktualne.cz, 24. 8. 2016:

Redaktor: Jak by se měla Česká republika k uprchlíkům zachovat? Měli bychom je podle vašeho názoru přijmout?
Karel S.: Jistý počet uprchlíků bychom měli přijmout, zejména když tady zatím prakticky žádní nejsou. Nemůžeme se vyloučit z evropského společenství.
Redaktor: Jistý počet znamená kolik?
Karel S.: Pár tisíc by jich neškodilo. Myslím, že několik tisíc by se jich u nás rozpustilo jako kostka cukru v čaji.

Myslím, že na základě současné situace si dokážeme udělat obrázek, jak by se několik tisíc vděčných lékařů, inženýrů, žen a dětí u nás vstřebalo jak "kostka cukru v čaji". U nás zatím na první pohled banální soud o nošení hidžábu ve škole, ve Švédsku a dalších zemích pak už poněkud drsnější realita.

A co se týká Karla Schwarzenberga a jeho znalosti Kalergiho a jeho myšlenek?

Kamarád z Ronšperka

Přepis telefonického hovoru Karla Schwarzenberga (s kýmsi) z dokumentu "Zle, matičko, zle, Schwarzenberci zde!" vysílaného na ČT2 (dostupný na youtube, pasáž od 53:10). Kníže se podivuje, že neznají zakladatele panevropského hnutí Richarda Coudenhove-Kalergiho, který to "všechno vynalezl" a s nímž se Karel "docela dobře znal".

"Je to dost legrační. My máme velmi protievropskou pověst, ale to není pravda. Sama idea panevropanství byla vynalezena v této zemi... Coudenhove-Kalergi, který... Hrabě Coudenhove-Kalergi, který... Coudenhove-Kalergi, ano... Který ideu panevropanství před 90 lety vymyslel... Coudenhove-Kalergi. Který v době mezi válkami založil Panevropské hnutí. OK, nashledanou.“

Karel Schwarzenberg pokládá telefon a vysvětluje:

„Mluví o Evropě a nevěděj, kdo byl Richard Coudenhove-Kalergi, což je ostuda. Který to celý vymyslel. A pocházel odtud z Ronšperka. Celá myšlenka spojené Evropy pochopitelně byla tady vynalezena. První s ní přišel Jiří z Poděbrad a potom Richard Coudenhove, kterého jsem ještě docela dobře znal."

Samotného by mě zajímalo, jak to kníže Karel, (minimálně) dvojnásobný návštěvník Bilderbergu, ve skutečnosti myslí. Nechci mu křivdit a vytrhávat pár citací a myšlenek z kontextu, ale vzhledem k současné situaci, jeho postojům k "zaprděným Čechům", k chudákům uprchlíkům a k jeho známosti s Kalergim si však troufám o čistých úmyslech tohoto pána minimálně pochybovat.

Zdroj.

Vyšlo na protiproud.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Andrej Babiš byl položen dotaz

dobrý den, sdělte prosím, jak to bylo:

viz: https://aeronet.cz/news/sok-pred-vanoci-vsechno-je-jinak-podle-dokumentu-hlasovala-pro-globalni-kompakt-cela-ceska-vlada-nikdo-se-nezdrzel-hlasovani-a-nikdo-nebyl-proti-ministr-zahranici-tomas-petricek-rekl/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: I. čtvrtletí - růst čínské ekonomiky o 5,3 %

16:14 Jiří Paroubek: I. čtvrtletí - růst čínské ekonomiky o 5,3 %

Světové agentury, vč. např. Bloombergu, zveřejnily počátkem týdne čísla převzatá od čínského statist…