MMR: Zákon o sociálním bydlení je nekoncepční

22.03.2010 6:31 | Zprávy

Předložený zákon OSMD je v rozporu se Smlouvou o založení EU.

MMR: Zákon o sociálním bydlení je nekoncepční

Ministerstvo pro místní rozvoj považuje zákon o sociálním bydlení, který připravilo Občanské sdružení majitelů domů, bytů a dalších nemovitostí v ČR (OSMD) za nesystémový a jeho prezentaci za populistickou. Návrh zákona je jednostranně zaměřený a neřeší problematiku sociálního bydlení komplexně. MMR se na jeho přípravě nepodílelo ani se zástupci MMR nebyl tento zákon nijak koordinován.

Návrh zákona ruší stávající sociální dávky a předpokládá zrušení výstavby levnějších bytů. Tento krok však bude mít negativní dopad na možnosti řešení bytových potřeb občanů, kteří potřebují např. menší dostupný byt.  Již z uvedených parametrů (260 tisíc domácností pobírající nové dávky a 6 miliard korun na ně ) je patrné, že se jedná o průlom do stávajícího systému státních sociálních dávek, kterými se kompenzují problémy v bydlení. V nové dávce je řešeno pouze nájemné, nejsou zohledněny ostatní náklady na bydlení.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Vy věříte tomu, že byste se od ministra obrany něco kloudného dozvěděla?

Nemáte spíš jako já dojem, že je jen takovým maskotem? A jsou interpelace jediná možnost jak můžete kontrolovat vládu? Jestli ano, což mi přijde, že jste naznačila, tak to je špatně, myslím. Vy ne? A pokud se mnou souhlasíte, co uděláte, aby to bylo jinak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Němcová (SPD): Nesmíme dopadnout jako západní islamizovaná Evropa

15:01 Němcová (SPD): Nesmíme dopadnout jako západní islamizovaná Evropa

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k migrantům na Západě.