Reklama

Bém (ODS): Jsme připraveni poskytnout pomoc

Bém (ODS): Jsme připraveni poskytnout pomoc

29.3.2010 14:08 - Pavel Bém vyjádřil Moskvě účast po dnešních bombových útocích.

Primátor hl. m. Prahy Pavel Bém vyjádřil jménem hl. m. Prahy soustrast starostovi Moskvy Juriji Lužkovovi a ruské metropoli postižené teroristickým útokem.

„Jménem svým, jménem vedení hlavního města Prahy i všech jeho obyvatel, bych chtěl vyjádřit upřímnou soustrast, účast a podporu všem obětem i jejich příbuzným, blízkým občanům tragicky zesnulých v důsledku dnešního výbuchu ve stanicích metra Lubjanka a Park kultury. Současně bych chtěl ostře odsoudit všechny násilné akty proti civilnímu obyvatelstvu a vyjádřit naši připravenost v případě potřeby poskytnout nezbytnou pomoc," napsal v dopise Pavel Bém.

Jak konstatoval tiskový mluvčí MHMP Jiří Wolf, jde o barbarský čin provedený způsobem, proti kterému se bohužel nedokáže zcela bránit žádné metropole, žádné město. Praha jako provozovatel metra tento akt terorismu vnímá velice citlivě a nabízí jakoukoli pomoc, kterou si ruská metropole vyžádá.

Dále čtěte: Fischer: Nepřijatelný projev násilí a terorismu

Autor: Pavel Bém - profil


Reklama


Související články

ODS: Za vlády ČSSD energetika jakoby neexistovala

ODS: Za vlády ČSSD energetika jakoby neexistovala

Naše země se nesmí stát závislá na jednom jediném zdroji.

diskuse (1) | 7.4.2010 19:48

Fischer jednal s Ficem především o energetice

Fischer jednal s Ficem především o energetice

Premiér Jan Fischer se sešel se svým slovenským protějškem Robertem Ficem. Jednali o energetické bezpečnosti a pochvalovali si vzájemné vztahy.

diskuse (0) | 30.3.2010 14:25

Fischer: Nepřijatelný projev násilí a terorismu

Fischer: Nepřijatelný projev násilí a terorismu

Kondolenční dopis předsedovi ruské vlády V. Putinovi.

diskuse (1) | 29.3.2010 11:35

Paulczyňski (ODS): Program ČSSD? Skvělý horor

Paulczyňski (ODS): Program ČSSD? Skvělý horor

Edgar Allan Poe, Alfred Hitchcock a Stephen King jsou úplní břídilové.

diskuse (3) | 28.3.2010 6:40

Fischer za české řidiče „orodoval“ u Merkelové

Fischer za české řidiče „orodoval“ u Merkelové

Premiér Jan Fischer a německá kancléřka Angela Merkelová na summitu EU v Bruselu probírali šikanu českých řidičů ze strany Německa.

diskuse (0) | 26.3.2010 15:10

V diskusi k článku není připojen žádný komentář.

Reklama


Reklama