Chovanec (ČSSD): Překreslení dálniční sítě je jen marketingový tah

17. 8. 2012 13:55

Vznik 300 kilometrů nových dálnic, které překreslení sítě přinese, je podle stínového ministra dopravy a hejtmana Plzeňského kraje Milana Chovance čistě marketingový tah.

Chovanec (ČSSD): Překreslení dálniční sítě je jen marketingový tah
Foto: Plzeňský kraj
Popisek: Ministr vnitra Milan Chovanec

Vláda teď může ve statistikách vykazovat jak je úspěšná z hlediska rozsahu dálniční sítě. “To že se v republice nestaví, že dopravní stavebnictví pomalu ale jistě krachuje, že firmy a projektanti propouští kvalifikované zaměstnance, že se nedočerpají evropské peníze v resortu dopravy, že chybí peníze na opravy silnic a obchvaty měst, to jsou problémy, které nezmizí. To jsou témata, kterými by se na Ministerstvu dopravy měli zabývat. Je však jednoduší řešit a medializovat prkotiny, než věci, které vyžadují dlouhodobý a především strategický plán a stoprocentní nasazení,“ doplňuje Chovanec.

Překreslení silniční sítě je podle Chovance jen technická změna. „O tomto novém pojetí se u nás vede debata již několik let a Pavel Dobeš tak nepřišel s ničím objevným. Navíc označení silnice typu R je v Evropě naprosto neznámé a matoucí. Normální uživatel opravdu mnohdy nezjistí, jestli je na dálnici nebo na rychlostní silnici. Z tohoto úhlu pohledu je tak sjednocení názvů s ostatními evropskými státy možné přivítat,“ uzavírá Milan Chovanec

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: cssd.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VÝSLEDKY VOLEB DO POSLANECKÉ SNĚMOVNY ČR 2017

18:00 VÝSLEDKY VOLEB DO POSLANECKÉ SNĚMOVNY ČR 2017

Od páteční 14. hodiny jsme rozhodovali o novém složení Poslanecké sněmovny ČR, v níž usednou dvě sto…