Foldyna (ČSSD): Tato země je naše, prezident má pravdu

29. 12. 2015 11:56

Poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna se v pár větách vrátil k vánočnímu poselství prezidenta Miloše Zemana. Zde text jeho vyjádření pro PL.

Foldyna (ČSSD): Tato země je naše, prezident má pravdu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Foldyna

Miloš Zeman ve svém vánočním poselství mluvil jako někdejší premiér, nutno podotknout, že jeden z nejúspěšnějších premiérů. Proto jeho slova o současné ekonomické situaci naší země mají velkou váhu. Myslím, že pan prezident pozitivně zhodnotil současnou vládu. Ještě důležitější jsou slova o směřování země. To, co řekl o tom, čí je tato země – tedy naše, je vzkaz občanům, který chtěli a potřebovali slyšet.

Obavy, které lidé v současné době mají, jsou přirozené. Je teď na vládě České republiky, aby tyto obavy občanů konkrétními kroky rozptýlila, což je pro vládu v současné mezinárodní situaci velmi složité a obtížné.

Prezidentova vize skandinávského modelu sociálního státu pro naši zemi, spolu s progresivním zdaněním mě jako sociálního demokrata utvrdilo, že jsem při volbě prezidenta volil správně.

Ozvalo se mnoho kritiků, ale myslím, že mnozí nepochopili, proč to všechno prezident říká. Ve společnosti je jistá frustrace ze zoufalství, že obavy a strach občanů nikdo nevnímá. Prezident tak dal najevo, že on to vnímá a bude se snažit s tím něco dělat a takto i tuhle věc s vládou komunikovat.

Pozice premiéra je ve vztahu k společenství EU o něco složitější. Snaha premiéra i vlády jako celku je najít spolu s premiéry a vládami zemí V4 vlastní názor, postoj a řešení. Je to složité, pokud se silné unijní země a vlády chovají jak Římané v roce 406. Kritiku pánů Halíků není třeba brát vážně. Snaha některých kritizovat prezidenta za každou cenu je v očích drtivé části veřejnosti vnímána jako účelový folklór.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VÝSLEDKY VOLEB DO POSLANECKÉ SNĚMOVNY ČR 2017

18:00 VÝSLEDKY VOLEB DO POSLANECKÉ SNĚMOVNY ČR 2017

Od páteční 14. hodiny jsme rozhodovali o novém složení Poslanecké sněmovny ČR, v níž usednou dvě sto…