Jarolím (VV): Všudypřítomný Kalousek aneb zloděj křičí, chyťte zloděje

14. 3. 2012 20:45

Neodolávám a reaguji na vyjádření místopředsedy TOP 09 Miroslava Kalouska v tydnu.cz na adresu procesu s V. Bártou, ve kterém spojuje kauzu dotýkající se právně pana Bárty, pana Škárky a slečny Kočí. Vyjádření, které dehonestuje Věci veřejné jako stranu a zahrnuje bez rozdílu všechny členy této strany. Činím tak jen z pozice řadového člena strany VV.

Jarolím (VV): Všudypřítomný Kalousek aneb zloděj křičí, chyťte zloděje
Foto: veciverejne.cz
Popisek: Tomáš Jarolím

Samotné vyjádření hlavního ideologa TOP 09 ve mně evokuje dojem, že koza vyčítá krávě, že má rohy nebo naplňuje přísloví „zloděj křičí, chyťte zloděje“. Rád bych připomněl, že toto vyjádření říká člověk, který je reálně prošetřován policií v několika kauzách s pravděpodobným korupčním podtextem a podezřením na jeho aktivní účast (viz kauzy povolení internetového sázení či Ostroj). Člověk, který je spojován v rámci své politické kariéry s tak velkým množstvím „podivně“ zadaných státních zakázek (viz padáky, modernizace tanků T72, pouzder pro pistole, sanaci hodonínských vrtů a jiných maličkostí), že jejich finanční dosah by dovolil nezvyšovat DPH ani s opravdovou ekonomickou krizí. Člověk, který svou nečinností (z neznalosti, nebo úmyslně) připravil náš stát o možnost připojit se k soudnímu řízení ve Švýcarsku v kauze MUS a byl motorem církevních restitucí po celou jeho více než dvacetiletou politickou minulost. Člověk, který bez rozpaků a vlastním příkladem stanovil hranice politické (ne)kultury na beztrestné používání vulgárních výrazů a dokonce fackování mladých lidí (za což by každý pedagog či normální občan bez privilegií a imunity byl po právu odsouzen).

Z výše jmenovaných důvodů a připomenuté historie jednoho „politika“ se podivuji nad tím, kde bere pan kolega místopředseda TOP 09 Kalousek odvahu vůbec hodnotit jiné politiky. Pohled na finanční ztráty související s činností Miroslava Kalouska lze chápat snad jen při uvážení faktu, že je dobrým katolíkem, který své činy musí vyvažovat drahým odpustkem. Pak mne děsí představa, jak dlouho by mohl na české politické scéně ještě působit. V tomto ohledu stále platí má upřímně míněná nabídka, že okamžitě opustím politiku, pokud tak učiní úplně a doživotně také pan Miroslav Kalousek.

Tomáš Jarolím, člen Věcí veřejných

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Veciverejne.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Skopeček (ODS): Jednou z priorit nové vlády musí být hledání kompromisu ohledně důchodové reformy

17:41 Skopeček (ODS): Jednou z priorit nové vlády musí být hledání kompromisu ohledně důchodové reformy

Komentář ekonomického experta Jana Skopečka k závěrům Potůčkovy důchodové komise.