Klimpl (ODS): Zanechte demagogie, pane Rychtecký

8. 7. 2011 11:57

Zastupitel pardubické radnice Jakub Rychtecký z ČSSD se v poslední době vyjadřuje pro regionální sdělovací prostředky a soustavně napadá vše, co se v předchozím období v Pardubicích udělalo.

Klimpl (ODS): Zanechte demagogie, pane Rychtecký

Zastupitel pardubické radnice Jakub Rychtecký z ČSSD se v poslední době vyjadřuje pro regionální sdělovací prostředky a soustavně napadá vše, co se v předchozím období v Pardubicích udělalo. Zastupitel Rychtecký kritizuje ODS za prodej pozemků pro AFI Palác. Kdyby pan Rychtecký znal výsledek hlasování, které jsem si schválně v archivu dohledal, neobviňoval by jen jednu stranu za tento údajně skandální prodej. Ze současného vedení města (primátorka a čtyři náměstci) hlasovali pro prodej dva z nich, jeden z nich je dokonce ze stejné strany jako pan Rychtecký.

Kritiku Rychteckého si vysloužil i obrovský závazek za akvapark. Rád bych pana zastupitele upozornil, že nejde o akvapark, ale o plavecký areál (akvapark má úplně jiné parametry, což by mohl za tři čtvrtě roku ve své funkci pan zastupitel vědět). Navíc současné vedení města předložilo v březnu zastupitelstvu posudek, který si samo dalo udělat a v němž je konstatováno, že celá rekonstrukce plaveckého areálu je realizována po technické i ekonomické stránce naprosto odpovídající místu a času modernizace. Tedy žádné předražení, žádné nadstandardní technické řešení. Rekonstrukce plně odpovídá tomu, co potřebují občané tohoto města!

Prvotním impulsem ke kritice pana zastupitele se stala daň z nemovitosti. Je nutné si uvědomit, že občané města bydlící ve středu města, ale i na sídlištích Polabiny, Dubině či Dukle dostávají od města určitě více služeb než ti, kteří žijí v okrajových částech města. Stačí porovnat frekvenci blokového čištění ulic ve středu města a v Černé za Bory, ale našlo by se i mnoho dalšího. A za služby je třeba platit. Proto by měl být i patřičně rozdílný koeficient pro střed a okrajové části města a zohlednit by to měla připravovaná vyhláška o dani z nemovitosti.

Petr Klimpl, předseda klubu zastupitelů statutárního města Pardubice

Vyšlo v MF Dnes

Dále čtěte:
Klimpl (ODS): Mají Pardubice koncepci?
Pardubický zastupitel, který najel do strážníka, rezignoval

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ods.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VÝSLEDKY VOLEB DO POSLANECKÉ SNĚMOVNY ČR 2017

18:00 VÝSLEDKY VOLEB DO POSLANECKÉ SNĚMOVNY ČR 2017

Od páteční 14. hodiny jsme rozhodovali o novém složení Poslanecké sněmovny ČR, v níž usednou dvě sto…